Přeposlat Brother MFC-J5910DW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J5910DW

25.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Brother MFC-J5910DW není jen tak obyčejný základní model na poli čím dál rozšířenějších modelů schopných tisknout ve větších velikostech (až 11 x 17 palců). Je to hlavně velmi výhodný přístroj, který toho za rozumnou cenu nabídne opravdu hodně.

 

Brother MFC-J5910DW

 

Jedná se o barevnou multifunkční inkoustovou tiskárnu a tento model zvládne tisk, kopírování, skenování a nabídne také fax, takže své uplatnění najde i v menší kanceláři. Po designové stránce se jedná o vcelku vydařený model, zaujme hlavně rozsáhlý ovládací panel se spoustou tlačítek a barevným LCD displejem s úhlopříčkou 1.9 palců. Displej zobrazuje informace o tisku, nastavení tiskárny a jeho okolí je dotykové, což ovládání docela usnadňuje. Samotný ovládací panel vypadá trochu nepřehledně a složitě, ale po ergonomické stránce je navržený dobře a zorientovali jsme se v tom množství tlačítek rychle. Docela příjemně nás překvapily rozměry tiskárny, které jsou relativně kompaktní (259 x 513 x 459,7 mm), a nalezení vhodného místa na stole je tak opravdu jednoduché. Co se týče základní výbavy, tak ta je vcelku slušná a dostanete všechno, co budete pro tisk potřebovat. Vstupní zásobník pojme 250 listů papíru, což je sice slušné, ale zásobník je zde pouze jeden, a pokud budete chtít tisknout ve větším i v normálním formátu, budete muset pro oba druhy použít tento jeden zásobník.

 

Brother MFC-J5910DW

 

Potěšila nás přítomnost automatického duplexeru a nechybí zde ani čtečka paměťových karet (ta podporuje většinu dnes běžně používaných karet) a rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Maximální měsíční výtěžnost je 7000 výtisků, což je dostatečné i do kanceláře a doporučená výtěžnost se pohybuje okolo 1000 výtisků. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a s tímto úkonem jsme neměli vůbec žádné problémy. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, zapojit náplně, připojit ji do elektrické sítě a po zapojení přes Ethernet nebo WiFi může tento model fungovat jako samostatná kopírka nebo fax. Pokud budete chtít využívat všechno, budete muset tiskárnu spojit s počítačem. O to se stará klasické rozhraní USB. Co se týče operačních systémů, tak kromě klasiky v podobě Windows XP / Vista / 7 nebudou ochuzeni ani uživatelé operačního systému MAC OS, přičemž ovladače jsou k dispozici jak na webu výrobce, tak na přiloženém CD.

 

Brother MFC-J5910DW

 

Rychlost tisku není vůbec špatná a vzhledem k docela nízké ceně nás i trochu překvapila. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost v barvě až 27 stránek za minutu (ppm) a při černobílém tisku zvládne tiskárna až 35 ppm. Při náročném kombinovaném tisku, který zahrnoval jak text, tak grafiku a grafy jsme zaznamenali rychlost 4 stránky za minutu, což není vůbec špatný výsledek. Pokud nás něco zklamalo, tak byla kvalita tisku fotografií. Ta je totiž přinejlepším průměrná a v některých ohledech, jako je třeba ostrost, spadá až do podprůměru. Zobrazení barev je také horší a barvy se nám zdály docela dost přepálené. To s kvalitou tisku textu je to o poznání lepší, potěší hlavně docela dobrá černá barva a s tím spojená pohodlná čitelnost. Jenom při opravdu malém fontu byl text čitelný trochu obtížněji. Kvalita skeneru a kopírky je velmi dobrá a stačí i do náročnější kanceláře.

 

Brother MFC-J5910DW

 

Brother MFC-J5910DW je slušná multifunkční tiskárna, která za zhruba 150 dolarů (cca 2850 Kč bez DPH) nabídne velmi dobrou výbavu, povedený ovládací panel a slušnou kvalitu tisku textu. Potěší také možnost tisku ve velkém formátu až do rozměru 11 x 17 palců. Mezi negativní vlastnosti tiskárny by se dala zařadit hlavně horší kvalita tisku fotografií a také vyšší provozní náklady.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J5910DW


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.