HP


Přeposlat HP Envy 110 e-All-in-One

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Envy 110 e-All-in-One

23.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na jednu z nejatraktivnějších tiskáren na současném trhu. Jedná se o multifunkční model od společnosti HP z povedené modelové řady Envy, který je určen hlavně do domácnosti a kromě designu zaujme také skvělou kvalitou tisku fotografií.

 

HP Envy 110 e-All-in-One

 

HP Envy 110 e-All-in-One nám na první pohled připomínala nějakou hračku ve stylu Transformers, a to hlavně díky povedenému futuristickému designu. Na první pohled zaujme i extrémně nízký profil, díky kterému se tiskárna vleze na jakýkoliv stůl a najít pro ni vhodné místo není vůbec žádný problém. Určitě potěší také kvalitní dílenské zpracování, plasty jsou příjemné na dotek a tělo tiskárny je docela pevné. Ve finále to znamená také to, že tento model patří mezi nejtišší na trhu. Díky kompaktním rozměrům je jednoduché také přenášení, takže po této stránce tiskárnu určitě chválíme. Co se týče vlastností, tak tento model zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a můžete používat také eFax. Na přední straně těla tiskárny se nachází skvělý dotykový ovládací panel, který je doplněný barevným LCD displejem s úhlopříčkou 3.45 palců. Na displeji se zobrazují informace o tisku, o nastavení a můžete si na něm prohlížet také fotografie před tiskem. Samotný ovládací panel patří mezi to nejlepší, co jsme mohli kdy otestovat a ocenili jsme jak skvělou odezvu, tak výbornou přesnost.

 

HP Envy 110 e-All-in-One

 

Co se týče základní výbavy, tak k té jsme měli pouze jednu drobnější výtku a ta se týkala vstupního zásobníku a jeho kapacity. Kapacita zásobníku je totiž pouze 80 listů papíru, což opravdu není moc a časté doplňování papíru je časem otravné. Maximální měsíční výtěžnost je 1000 výtisků a doporučená výtěžnost činí 500 výtisků. V základní výbavě dostanete automatický duplexer pro oboustranný tisk a nechybí ani čtečka paměťových karet, která zvládne formáty Memory Stick PRO Duo a SD. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a neměli jsme s tím takřka žádné potíže. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě, do počítače a po následné instalaci se můžete pustit do práce. O připojení k počítači se stará klasické rozhraní USB a tiskárna je vybavena také WiFi přijímačem, který vám mimo jiné umožní využívat ePrint a AirPrint pro tisk z cloudového úložiště. Pro instalaci můžete použít ovladače na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete stáhnout také z webu výrobce.

 

HP Envy 110 e-All-in-One

 

Po stránce operačních systémů si na své přijdou všichni, protože tiskárna podporuje jak klasiku v podobě Windows XP / Vista / 7, tak MAC OS X 10.5.x a MAC OS X 10.6.x. Rychlost tisku je spíše průměrná a tiskárna zvládne 7 stránek za minutu (ppm) při černobílém a 4 ppm při barevném tisku, což jsou hodnoty pro domácí použití určitě dostatečné. Barevné fotografie o klasických rozměrech 4 x 6 palců se dočkáte za 70 sekund. Je zajímavé, že při použití pod operačním systémem MAC OS je tiskárna nepatrně pomalejší. Kvalita tisku textu je docela solidní, ostrost jednotlivých písmen je dobrá a text je slušně čitelný i při malém fontu. S laserovými tiskárnami se kvalita sice moc srovnávat nedá, ale pro domácí použití je to více než dobré. Ještě spokojenější jsme byli s kvalitou tisku barevných fotografií. Ve vysokém rozlišení si užijete množství detailů, velmi dobré podání barev a nadprůměrnou ostrost. Kvalita kopírování a skenování nijak nevybočuje z průměru. Provozní náklady patří spíše k těm vyšším a hlavně při častém tisku fotografií budete náplně doplňovat poměrně často.

 

HP Envy 110 e-All-in-One

 

HP Envy 110 e-All-in-One je povedená multifunkční tiskárna určená do domácnosti, která na první pohled zaujme hlavně atraktivním designem a kompaktními rozměry. Pod pohledným tělem se skrývají docela slušné výkony a hlavně velmi dobrá kvalita tisku barevných fotografií. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří mimo jiné také povedený ovládací panel a slušná výbava. Pokud bychom chtěli tiskárně něco vytknout, tak by to byl malý vstupní zásobník papíru a vyšší provozní náklady.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Envy 110 e-All-in-One


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.