Přeposlat Kodak HERO 3.1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak HERO 3.1

21.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nejmladší člen modelové řady multifunkčních tiskáren Kodak HERO označený 3.1 se docela povedl a v dnešní recenzi se na tuto tiskárnu podíváme trochu podrobněji. Potěší hlavně příjemná cena a nízké provozní náklady.

 

Barevná inkoustová multifunkční tiskárna HERO 3.1 je určena hlavně pro použití v domácnosti, čemuž odpovídá jak výbava, tak cena a výkony. Tento model zvládne kopírování, tisk a skenování, přičemž absence faxu není vzhledem k ceně a zaměření vůbec nic překvapujícího. Celkem se nám zalíbil vzhled, tiskárna je elegantní, nevypadá nudně a má docela šmrnc. Povedený design hezky podtrhuje hezká linie na horní straně těla a povedený ovládací panel. Tento panel je osazen také barevným LCD displejem s úhlopříčkou 2.4 palce, který zobrazuje informace o tisku, nastavení tiskárny a můžete si na něm také prohlížet fotografie před tiskem. S ovládacím panelem se nám pracovalo velmi dobře, po ergonomické stránce je rozložený dobře a neměli jsme s ním žádné problémy. Rozměry těla jsou spíše průměrné a nalezení vhodného místa na stole by neměl být žádný závažný problém. Hmotnost 5.39 kg je také průměrná, nicméně manipulace je pohodlná a jednoduchá.

 

Kodak HERO 3.1

 

Výbava je spíše základní a určitě neohromí, ale většinu důležitých věcí zde najdete. Vstupní zásobník pojme 100 listů papíru a součástí výbavy je také čtečka paměťových karet. Ve výbavě jsme postrádali hlavně rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu a není zde ani automatický duplexer. Potěšila nás vestavěná podpora služeb Google Cloud Print a Kodak Email Print, což vám umožní pohodlně tisknout z jakéhokoliv počítače po zadání e-mailové adresy přes Kodak Email Print. Uvedení tiskárny do provozu je opravdu jednoduché a s tímto úkonem jsme neměli vůbec žádné potíže. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem a po zapojení do elektrické sítě ji můžete začít využívat jako samostatnou kopírku. Pokud budete chtít využívat všechno, co tato tiskárna nabízí, budete ji samozřejmě muset propojit s počítačem, a to pomocí USB kabelu. K připojení tiskárny můžete použít také rozhraní LAN nebo WiFi, pokud to chcete udělat bezdrátově.

 

Kodak HERO 3.1

 

Tento model podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů, takže se můžete těšit na funkčnost pod systémy Windows XP / Vista / 7 a zkrátka nepřijdou ani uživatelé operačního systému od Applu. Ovladače dostanete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete také stáhnout na webu výrobce. Rychlost tisku není nijak zázračná a při našem kombinovaném testu tisku grafiky, textu a různých grafů jsme dosáhli výsledku 3.1 stránky za minutu (ppm). Je to stejný výsledek jako u lépe vybaveného modelu HERO 5.1. Kvalita tisku je také víceméně stejná, jako u tiskárny HERO 5.1, takže se můžete těšit na průměrný tisk textu, docela slušné fotografie a spíše horší kvalitu tisku grafiky. U fotografií nejvíce vynikla docela vysoká úroveň detailů a slušné podání barev. Ke kvalitě textu jsme několik připomínek měli, stejně tak jako ke kvalitě tisku grafiky a ocenili bychom hlavně trochu lepší ostrost. Celkově jsou ale výsledky pro domácí použití dostatečné.

 

Kodak HERO 3.1

 

Kodak HERO 3.1 je povedená tiskárna do domácnosti, která nabídne za příjemnou cenu okolo 90 dolarů (cca 1650 Kč bez DPH) povedený ovládací panel, elegantní vzhled a příjemně jednoduché ovládání. Mezi nevýhody patří horší výbava, průměrná rychlost tisku a nijak extra vysoká kvalita tisku textu. Kvalita tisku fotografií je slušná a potěší také podpora služeb Google Cloud Print a Kodak Email Print.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak HERO 3.1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.