Přeposlat Brother MFC-J825DW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J825DW

14.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na povedenou multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením MFC-J825DW. Tento model je ideální hlavně do domácnosti, kde oceníte slušnou výbavu a jednoduché uživatelské rozhraní.

 

Brother MFC-J825DW

 

Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna zvládne kromě tisku také kopírování, skenování a nechybí ani fax a může dokonce fungovat také jako samostatná kopírka a fax. Po designové stránce se tento model docela povedl, vypadá elegantně, moderně a navíc je i kompaktní, takže nalezení vhodného místa na stole a manipulace jsou jednoduché úkony, které vám zaberou pouze chvilku. Na přední straně tiskárny se nachází docela obsáhlý ovládací panel, který je přehledný, po ergonomické stránce je dobře navržený a tiskárna se přes něj ovládá dobře. Uprostřed ovládacího panelu se nachází také barevný LCD displej s úhlopříčkou 3.3 palců, který má hlavně informační charakter a můžete si na něm zobrazit například fotografie před tiskem. S ovládacím panelem jsme byli celkově velmi spokojeni a rychle jsme si na něj zvykli.

 

Brother MFC-J825DW

 

Co se týče základní výbavy, tak v tomto ohledu je na tom tiskárna docela dobře, i když několik prvků zde schází. Vadil nám hlavně vstupní zásobník, který má slabou kapacitu pouze 100 listů papíru, což opravdu není mnoho a budete odkázáni k jeho častému doplňování. Zbytek výbavy je docela dobrý, nechybí automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu ani čtečka paměťových karet. Maximální měsíční výtěžnost tiskárny je 2500 výtisků, což je pro domácnost tak akorát. Uvedení tiskárny do provozu je úkon velmi jednoduchý, rychlý a neměli jsme s tím žádné problémy. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po propojení tiskárny s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce. O propojení s počítačem se stará USB port a co se týče další konektivity, tiskárna je vybavena také rozhraním Ethernet a WiFi přijímačem. Díky možnosti připojení k internetu můžete tisknout také z webu, například z Picasa Web Albums.

 

Brother MFC-J825DW

 

K tiskárně dostanete také CD s ovladači pro operační systém Windows 7 a co se týče dalších systémů, tento model podporuje také Windows XP, Vista a zkrátka nepřijdou ani uživatelé MAC OS. Ovladače si můžete stáhnout také z webu výrobce. Rychlost tisku je spíše průměrná a při našem kombinovaném tisku jsme dosáhli nejlepšího výsledku 4 stránky za minutu (ppm). Není to sice nějak extra blesková rychlost, ale není to ani žádný propadák. Rychlost tisku fotografií je o poznání horší, klasický rozměr 4 x 6 palců zvládne tiskárna za 1:59, přičemž většina konkurence zvládá tento rozměr pod minutu. Kvalita tisku fotografií je velmi slušná, ocenili jsme hlavně dobré podání barev, slušnou ostrost a vysokou úroveň detailů. Kvalita tisku textu nás trochu zklamala, při menším fontu jsou jednotlivá písmena trochu hůře čitelná a ostrost textu patří spíše k průměru. Kvalita při kopírování a skenování je slušná a nijak nevybočuje z průměru.

 

Brother MFC-J825DW

 

Brother MFC-J825DW je docela povedená multifunkční tiskárna, která najde uplatnění hlavně v domácnosti, kde oceníte jednoduché ovládání a slušnou výbavu. Kvalita tisku fotografií je velmi slušná, nicméně kvalita tisku textu už tak dobrá není a trochu nás zklamala. Rychlost je docela slušná, nicméně při tisku fotografií je tiskárna trochu líná a většina konkurence je v tomto ohledu lepší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J825DW


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.