HP


Přeposlat HP Deskjet 3050A e-All-in-One

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Deskjet 3050A e-All-in-One

04.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárny určené primárně do domácnosti nikdy nezaujmou nadprůměrnou výbavou nebo extra výkony. Jejich hlavní zbraní je jednoduché ovládání a líbivé tělo, což přesně splňuje i dnešní recenzovaný model od společnosti HP.

 

HP Deskjet 3050A e-All-in-One

 

Konkrétně se jedná o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu s označením Deskjet 3050A e-All-in-One a kromě tisku zvládne tento model také kopírovat a skenovat, což je přesně to, co od domácí tiskárny očekáváme. Fax se zde nenachází, ale vzhledem k zaměření je to vcelku logické. Design tiskárny se docela povedl, tělo je takové neutrální, světlé provedení vypadá elegantně a příjemné jsou také kompaktní rozměry, díky kterým určitě nebudete mít problémy s nalezením vhodného místa na stole. Hmotnost okolo 3.6 kg také není nijak přehnaně vysoká, takže manipulaci zvládne v pohodě úplně každý. Na horní části těla tiskárny se na levé straně nachází velmi jednoduchý ovládací panel, který je doplněný ještě dvoupalcovým monochromatickým displejem. Na ovládací panel jsme si zvykli rychle, pracuje se s ním dobře a k celkovému stylu ovládání jsme neměli vůbec žádné výhrady.

 

HP Deskjet 3050A e-All-in-One

 

Základní výbava je opravdu pouze základní, ale naprosto odpovídá nízké ceně tiskárny. Vstupní zásobník pojme pouhých 60 listů papíru, do výstupního se vejde 20 listů papíru a žádné další rozšíření není možné. Automatický duplexer se na palubě nenachází a marně byste u tohoto modelu hledali také čtečku paměťových karet a rozhraní PictBridge. Doporučená měsíční výtěžnost je 1000 výtisků, což je vcelku dost a do domácnosti je to hodnota více než dostatečná. Uvedení tiskárny do provozu je opravdu hračka a nemusíte si kvůli tomu ani pročítat manuál. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po spojení s počítačem a zapojení do elektrické sítě se můžete pustit do práce. Spojení s počítačem probíhá pomocí USB portu a tiskárna je vybavena také WiFi 802.11b/g/n, takže ji můžete zapojit také bezdrátově. Rozhraní Ethernet ve výbavě schází. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje Windows XP / Vista / 7 a používat ji mohou také uživatelé operačních systémů MAC OS X v 10.5 nebo v 10.6. Ovladače dostanete na přiloženém CD a samozřejmě je najdete také na webu výrobce.

 

HP Deskjet 3050A e-All-in-One

 

Rychlost tisku je průměrná, v průběhu našeho testu tiskárna zvládla 5.09 stránek za minutu (ppm) v případě tisku textu, 1.73 ppm v případě tisku barevné grafiky a 0.76 ppm, když jsme tiskli barevné fotografie. První černobílé stránky se dočkáte po 21 sekundách od zapnutí tiskárny a první barevná stránka je dílem 26 sekund. Od levné tiskárny zaměřené na domácnost jsme nějakou extra kvalitu tisku neočekávali a přesně to se také vyplnilo. Při tisku fotografií jsme si všimli hlavně horšího podání barev a ostrost také není dokonalá. Tisk textu je docela slušný, nicméně ostrost je pouze průměrná a při malém fontu byla jednotlivá písmena čitelná spíše hůře. Potěšilo nás to, že tiskárna je vybavena technologií HP ePrint, takže můžete tisknout přímo z cloudu. Vzhledem k duálním náplním jsou provozní náklady trochu vyšší, a pokud budete tisknout hlavně barevné fotografie, tak se vám provoz prodraží.

 

HP Deskjet 3050A e-All-in-One

 

HP Deskjet 3050A e-All-in-One je nenáročná a jednoduchá multifunkční tiskárna, která své zaměření do domácnosti potvrzuje jak cenou, tak výkony a výbavou. Líbil se nám hlavně elegantní design, jednoduché ovládání a přítomnost WiFi přijímače. Co nás naopak nepotěšilo, byla horší kvalita tisku, absence rozhraní Ethernet a vyšší provozní náklady. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 1500 Kč s DPH.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Deskjet 3050A e-All-in-One


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.