Přeposlat Lexmark Pro715

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark Pro715

02.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi si otestujeme poslední přírustek společnosti Lexmark na pole multifunkčních tiskáren určených do kanceláří. Vzhledem k velmi dobré kvalitě tisku fotografií tento model najde své uplatnění určitě také v domácnosti.

 

Lexmark Pro715

 

Tato multifunkční tiskárna je přímým nástupcem docela populárního modelu Pro705, se kterým sdílí částečně vzhled a také několik technických specifikací. Jak jsme se již zmínili, jedná se o multifunkční model, takže nabídne jak tisk, tak kopírování, skenování a nechybí ani fax. Design se vcelku povedl, tiskárna vypadá elegantně, moderně a určitě nebude váš stůl hyzdit. Rozměry tiskárny jsou vcelku v normě (251 x 465 x 403 mm) a hmotnost okolo 9 kg také není nijak přemrštěná, takže s manipulací a nalezení vhodného místa na stole jsme neměli takřka vůbec žádné potíže. Na přední straně těla tiskárny se nachází přehledný a dobře navržený ovládací panel, který je kromě funkčních tlačítek osazen také LCD displejem s úhlopříčkou 2.4 palců, který výrazně usnadňuje nastavení tiskárny. Na displeji se zobrazují také informace o stavu tisku a tiskárny. Na ovládací panel jsme si zvykli docela rychle a rozmístění všech ovládacích prvků je ergonomické.

 

Lexmark Pro715

 

V základu dostanete docela skromný vstupní zásobník, který pojme pouze 150 listů papíru, což není pro použití v kanceláři úplně ideální, ale je zde možnost rozšíření, a to až na celkových 700 listů. Co se týče další základní výbavy, tak dostanete například automatický duplexer a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Doporučená měsíční výtěžnost je 10 000 výtisků, což je docela slušné číslo a stačí to i do vytíženější kanceláře. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý úkon, který je otázkou chvilky a určitě s tím nebudete mít žádné závažnější potíže. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a můžete se pustit do práce. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a kromě klasiky v podobě Windows XP / Vista / 7 můžete použít také MAC OS, IBM AIX a spoustu derivací Linuxu. Ovladače naleznete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce.

 

Lexmark Pro715

 

Co se týče konektivity, tak zde jsme si nemohli na nic stěžovat, protože kromě klasického USB portu zde nechybní ani WiFi rozhraní a ani Ethernet. Potěší určitě také to, že nastavení tiskárny v síti je velmi jednoduché a kompletní zapojení se dá zvládnout tak za 10 minut. Nyní se podíváme na rychlost tisku, která sice není úplně špatná, ale některá konkurence je na tom prostě lépe. Rychlost tisku černého textu je 7.49 stránek za minutu (ppm), tisk barevné grafiky je dílem 3.34 ppm a co se týče barevných fotografií, tak tiskárna zvládne 1.51 ppm. Pro srovnání, konkurenční Epson WorkForce 845 je ve všech kategoriích kromě tisku fotografií rychlejší (15.52 / 4.55 ppm). Jestli nás něco opravdu potěšilo, tak to byla kvalita tisku fotografií. Ta je opravdu výborná, vynikne hlavně dobré podání barev a také ostrost a vysoká míra detailů. Kvalita tisku textu je taktéž dobrá, jednotlivá písmena jsou dostatečně ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu. Co se týče kopírky a skeneru, tak ty fungovaly na výbornou a kvalitou přesně zapadají do této kategorii tiskáren.

 

Lexmark Pro715


Lexmark Pro715 je docela povedená multifunkční tiskárna, kterou upotřebíte jak v kanceláři, tak v domácnosti. Potěšil nás povedený ovládací panel, jednoduché nastavení a skvělá kvalita tisku barevných fotografií. Trochu nás zklamala rychlost tisku, a to jak textu, tak fotografií, což byly hlavní nedostatky. Cena se pohybuje okolo 180 dolarů (v přepočtu cca 3290 Kč bez DPH).
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark Pro715


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.