Přeposlat Lexmark X548dte

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark X548dte

06.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud potřebujete od své tiskárny opravdu všechno, tak dnes pro vás máme ideální model. Jmenuje se Lexmark X548dte, je určený převážně do více vytížené kanceláře a nabídne toho opravdu hodně.

 

Lexmark X548dte

 

Jedná se o multifunkční laserovou barevnou tiskárnu a kromě tisku zvládne také kopírovat, skenovat, nechybí ani fax a dokonce ani možnost posílat e-maily. Prostě multifunkční přístroj jak má být. Hned na první pohled zaujme docela rozměrné tělo, opravdu se nejedná o nějaký kompaktní model a podobné je to také s hmotností. Pro pohodlnou manipulaci si k sobě budete muset ještě někoho přizvat, jinak budete mít problém s tiskárnou hnout. Vzhled tiskárny není nijak výjimečný, jedná se prostě o klasickou kancelářskou tiskárnu, tělo je z plastu a je vyvedeno v bílé barvě. Nicméně design tiskárny oživuje povedený ovládací panel doplněný velkým, 7mi palcovým barevným dotykovým displejem, který výrazně přispívá k pohodlné ovladatelnosti. Vedle displeje se nachází také klasická fyzická tlačítka a celkově jsme měli z ovládacího panelu opravdu dobrý pocit. Je intuitivní, všechny jeho prvky se dobře používají a velmi rychle jsme se v něm zorientovali.

 

Lexmark X548dte

 

Tiskárna docela boduje také v oblasti výbavy, a to hlavně z pohledu správy papíru. Dostanete zásobník s celkovou kapacitou 900 listů (250 + 550 + 100), což je hodně i pro vytíženou kancelář, a kdyby vám to nestačilo, můžete zásobníky rozšířit o dalších 550 listů, což dá maximální kapacitu 1450 listů papíru. V základní výbavě dostanete také automatický duplexer pro oboustranný tisk a rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Maximální měsíční zátěž činí 85 000 výtisků. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a jediné problémy nám činilo nalezení vhodného místa pro rozměrné a těžké tělo. Poté probíhalo vše bez problémů, stačí naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do počítače, de elektrické sítě a po instalaci se můžete pustit do práce. O propojení s počítačem se stará rozhraní USB a můžete použít také rozhraní Ethernet, které jsme při našem testu využili také. Samotná instalace v síti je docela jednoduchá a software dostanete na přiloženém CD, nicméně si ho můžete také stáhnout z webu výrobce.

 

Lexmark X548dte

 

Jedna z největších výhod tohoto modelu je rychlost tisku textu, Lexmark uvádí sice na první pohled pouze průměrných 25 stránek za minutu (ppm), ale platí to pro monochromatický i barevný tisk, takže ve finále je to výsledek dobrý. Při náročném testu kombinovaného tisku, který zahrnoval jak text, tak obrázky, různé grafy a prezentace jsme se dostali na 7 stránek za minutu (ppm), což je pořád velmi dobrý výsledek. V konečném důsledku se jedná o jednu z nejrychlejších vyloženě kancelářských multifunkčních stanic na trhu. Další silná stránka tiskárny je kvalita tisku. První jsme si vyzkoušeli tisk fotografií a byli jsme opravdu velmi potěšeni. Kvalita tisku fotografií se dá bez problémů srovnat i s konkurenčními inkoustovými tiskárnami (samozřejmě dokud se nepodíváte opravdu hodně zblízka), které jsou pro tento typ tisku přímo zaměřeny. Potěší hlavně dobré podání barev a skvělá ostrost. Podobně je na tom také tisk grafiky. Kvalita tisku textu už tak úžasná není, ale pořád je vhodná i do kanceláře. Nicméně na trhu jsou tiskárny, které zvládnou tisk textu v lepší kvalitě. S kopírkou ani skenerem jsme žádné problémy neměli a obojí zvládá svoji práci na výbornou.

 

Lexmark X548dte

 

Lexmark X548dte je velmi dobrá multifunkční tiskárna, která zvládne všechno, co můžete v kanceláři potřebovat a navíc nabídne bohatou základní výbavu a přehledný ovládací panel s dotykovým displejem. Můžete se těšit také na velmi dobrou rychlost tisku a skvělou kvalitu tisku fotografií i grafiky. Kvalita tisku textu je lehce nadprůměrná, ale někteří konkurenti to prostě zvládnou lépe.


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark X548dte


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.