HP


Přeposlat HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

04.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na multifunkční laserovou monochromatickou tiskárnu HP LaserJet Enterprise M4555h MFP, která je určená do vytížené kanceláře. Tomu odpovídají velmi dobré výkony a také rozměry, které jsou opravdu hodně velké.

 

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

 

To malé h v názvu tiskárny znamená, že tento model je vybaven vestavěným harddiskem. Klidně by to ale mohlo znamenat ,,humongous“, protože tiskárna je opravdu obrovská a problém byl už s nalezením vhodného místa. Obtížná byla také manipulace a je potřeba tak třech lidí, abyste ji dostali na to správné místo. Jak jsme se již zmínili, jedná se o laserovou multifunkční tiskárnu a kromě tisku zvládne tento model také kopírování a skenování. Trochu nás překvapilo, že fax není v základní výbavě a pokud ho budete chtít, budete si za něj muset připlatit. Je to zvláštní jak vůči zařazení tiskárny jako vyloženě kancelářského stroje, tak vůči už tak docela vysoké pořizovací ceně. Design tohoto modelu je vcelku povedený, tělo je dvoubarevné a díky tomu je docela přehledné. Tělu tiskárny dominuje velký dotykový ovládací panel, který je doplněný také klasickými tlačítky a k funkčnosti tohoto ovládacího panelu jsme neměli žádné závažnější připomínky. Celý dotykový displej má 8 palců, je barevný a zobrazují se na něm jak informace o tisku, tak nastavení tiskárny. Jeho citlivost i reakce jsou dobré a výrazně tak přispívá k pohodlné ovladatelnosti.

 

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

 

Co se týče základní výbavy, tak se můžete těšit na vstupní zásobník na 600 listů papíru, který můžete rozšířit až na 2100 listů, automatický duplexer a tiskárna zvládne také přímý tisk u USB flash disku. Rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu zde není, ale vzhledem k zaměření tiskárny se to dá pochopit. Jak jsme se již zmínili, v základu dostanete také šifrovaný harddisk, a to o kapacitě 120 GB. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a problémy by mohly být pouze s nalezením vhodného místa a manipulací. Poté už se jedná o docela jednoduchý úkon, který zahrnuje zapojení tiskárny do elektrické sítě, naplnění zásobníku papírem a následné propojení s počítačem. O to se stará rozhraní USB a tiskárna je vybavena také Ethernet portem, díky kterému můžete tiskárnu připojit do sítě. Co se týče operačního systému, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a v našem testu jsme používali Windows 7, přičemž ovladače jsou součástí balení. Můžete si je ale samozřejmě také stáhnout z webu výrobce.

 

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

 

Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 55 stránek za minutu (ppm), ale tento údaj platí pouze pro tisk textu. Při kombinovaném tisku, který zahrnoval kromě textu také grafy, různé dokumenty a obrázky jsme se dostali maximálně na 10.6 ppm. Není to sice úplně špatný výsledek, ale určitě není ani nějak výjimečný a dal by se označit jako průměr. Kvalita tisku na nás nechala podstatně lepší dojem a kvalita tisku grafiky nás dokonce příjemně překvapila. Vytiskli jsme si několik PowerPoint prezentací a ocenili jsme jak příjemnou ostrost, tak skvělé podání černé barvy. Kvalita tisku grafiky je určitě nadprůměrná. Kvalita tisku textu je na tom také velmi dobře, ale to se dá od kancelářské laserové tiskárny očekávat. Jednotlivá písmena jsou dobře čitelná i při použití malého fontu, a to díky nadprůměrné ostrosti. V kanceláři určitě oceníte také maximální měsíční vytíženost 250000 výtisků.

 

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

 

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP je povedená multifunkční tiskárna, která zaujme hlavně vysokými výkony a také opravdu velkými rozměry. Základní výbava je velmi dobrá a jediné, co jsme postrádali, byl fax, za který si musíte připlatit. Rychlost tisku je průměrná, ale jeho kvalita to plně vynahrazuje, protože je výborná a v této kategorii patří tato tiskárna na špičku. Cena na našem trhu začíná na nemalých 48 000 Kč.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Enterprise M4555h MFP


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.