Přeposlat Canon Pixma iP4920

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma iP4920

30.09.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na jednoduchou tiskárnu Canon Pixma iP4920, která je určena hlavně pro použití v domácnosti. Pokud chcete levný model, který zvládne kvalitní tisk fotografií, je pro vás tento model jako stvořený.

 

Canon Pixma iP4920

 

I když jsou multifunkční stanice velmi rozšířené, klasické single tiskárny mají na trhu pořád stálé místo a pro nenáročné domácí použití nabídnou většinou zajímavý poměr ceny a výbavy. To je přesně případ i této barevné inkoustové tiskárny, která je přímý nástupce předchozího modelu iP4820. Po designové stránce se nám tento model vcelku líbil, tělo tiskárny je jednoduché, relativně kompaktní a působí elegantním dojmem. Hmotnost také není nikterak vysoká, takže manipulace je bezproblémová a neměli jsme potíže ani s nalezením vhodného místa na stole. Na těle tiskárny byly použity lesklé plasty, což sice vypadá dobře, ale na povrchu se snadno usazují otisky prstů a podobné nečistoty. Na přední straně těla tiskárny se nacházejí dvě funkční tlačítka, pomocí kterých se tiskárna ovládá a po pravdě, větší ovládací panel jsme ani nepotřebovali. Canon se po všech směrech snažil zachovat jednoduchost, což se mu bez debat povedlo. Barevný LCD displej zde není, ale nějak výrazně jsme ho ani nepostrádali.

 

Canon Pixma iP4920

 

Jednou z nejlepších vlastností tohoto modelu je určitě rozsáhlá výbava. V základu dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, druhý zásobník se stejnou kapacitou a nechybí ani automatický duplexer pro oboustranný tisk. Celková kapacita 300 listů papíru je nadprůměrná a pro domácnost je to více než dostatečná hodnota. Tiskárna je vybavena také rozhraním PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu, což určitě spousta uživatelů použije. Uvedení tiskárny do provozu je opravdu jednoduchý úkon a zvládli jsme to během chvilky. Nalezení vhodného místa na stole není žádný problém a poté stačí pouze zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po instalaci můžete začít tisknout. O připojení k počítači se stará klasické USB rozhraní a tiskárnu můžete samozřejmě také zapojit do internetové sítě. Co se týče operačních systémů, tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů, jako jsou Windows XP / Vista / 7 nebo MAC OS. Ovladače dostanete na přiloženém CD nebo si je můžete stáhnout z webu výrobce.

 

Canon Pixma iP4920

 

Co se týče rychlosti tisku, tak ta je spíše průměrná a běžnou fotografii o rozměru 4x6 palců zvládne tiskárna za 56 sekund, což je pro tuto cenovou kategorii typické. Celková rychlost při kombinovaném tisku (text, grafika) jsou 3 stránky za minutu (ppm), což je opět spíše průměr. Kvalita tisku je na tom daleko lépe než jeho rychlost. Tento model je zaměřen hlavně na tisk fotografií a jeho kvalita tomu přesně odpovídá. Fotografie jsou velmi detailní, ostré a zobrazení barev je docela věrné. S kvalitou barevných fotografií jsme byli opravdu spokojeni ve všech směrech. Kvalita tisku černobílých fotografií je také slušná. Co se týče textu, tak jednotlivá písmenka jsou příjemně ostrá a i když kvalitou nestačí na konkurenční laserové tiskárny, pro domácí použití je tisk textu dostatečný. Proti předchozímu modelu iP4820 se nepatrně zvýšily provozní náklady, což je dáno hlavně kvalitnějším tiskem a možností potisku CD / DVD / Bluray médií.

 

Canon Pixma iP4920

 

Canon Pixma iP4920 je docela povedená tiskárna určená do domácnosti, která se vyznačuje hlavně poměrem cena / výbava. Kromě toho nabídne jednoduché ovládání a skvělou kvalitu tisku fotografií, která patří v této kategorii mezi to nejlepší, co si můžete pořídit. Rychlost tisku je spíše průměrná.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma iP4920


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.