HP


Přeposlat HP LaserJet Pro M2727nf

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro M2727nf

21.09.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na multifunkční monochromatickou stanici od HP s označením LaserJet Pro M2727nf. Tento model je určený hlavně pro použití v kanceláři, čemuž odpovídá jak výbava, tak výborná kvalita tisku textu.

 

Tento laserový model zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a obsahuje také fax, takže je pro použití v kanceláři dostatečně připravený. Design je docela povedený a výrobce se v první řadě zaměřil na přehledné a nekomplikované tělo, díky čemuž je ovladatelnost tiskárny na velmi vysoké úrovni. Líbilo se nám, že tiskárna není v jedné barvě a kombinace světlé a tmavší barvy vypadá dobře. Tiskárna je vcelku rozměrná, na stůl se určitě nehodí a najít pro ni vhodné místo není zrovna jednoduché. Vzhledem k hmotnosti, která lehce přesahuje 17 kg, není moc příjemná ani manipulace a bude lepší, když si k tomu někoho přizvete. Tiskárně dominuje na přední straně umístěný ovládací panel, který je vcelku rozměrný a na první pohled možná i složitý, ale jednotlivé ovládací prvky jsou rozmístěny intuitivně a určitě nebudete mít s ovládáním žádné závažnější potíže. Ovládací panel je osazen také monochromatickým displejem, na kterém se zobrazují informace o tisku či stavu tiskárny, a díky němu je ovládání a nastavení ještě o kousek příjemnější.

 

HP LaserJet Pro M2727nf

 

Standardní výbava je docela slušná, dostanete například vstupní zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a nechybí ani čtečka paměťových karet (Memory Stick, Memory Stick Pro, Memory Stick Duo a Memory Stick Pro Duo). Zásobník můžete rozšířit až na 550 listů papíru, což už je opravdu hodně a stačí to i do vytížené kanceláře. Rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu zde není, ale vzhledem k zaměření tiskárny to není nic překvapujícího. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a zvládli jsme to rychle. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge a po zapojení do elektrické sítě můžete tento model používat jako samostatnou kopírku. Po připojení do počítače a následné instalaci můžete využívat vše, co tiskárna nabízí. Samotná instalace je jednoduchá, rychlá a ovladače dostanete na přiloženém CD, ale můžete si je samozřejmě také stáhnout z webu výrobce.

 

HP LaserJet Pro M2727nf

 

Co se týče operačních systémů, tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a při našem testu jsme používali Windows 7, a to bez jakýchkoliv problémů. Konektivní výbava je standardní, zahrnuje USB port a Ethernet pro síťové zapojení. Rychlost tisku nás trochu zklamala, výrobce uvádí maximální rychlost tisku textu 27 stránek za minutu (ppm), ale při našem testování při kombinovaném tisku (text, grafy, grafika) jsme dosáhli maximální rychlosti 3 stránky za minutu (ppm), což je docela dost velký rozdíl. Rychlost tisku fotografií již byla lepší a tiskárna zvládla jednu fotografii o standardním rozměru 4 x 6 za 11 sekund. Nejvíce nás potěšila kvalita tisku textu. Ta je opravdu špičková a řadí se k tomu nejlepšímu, co můžete v dnešní době dostat. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu, což je dáno hlavně velmi dobrým zobrazením černé barvy. Spokojeni jsme byli také s kvalitou tisku fotografií, byť to není její stěžejní vlastnost. Kvalita tisku grafiky je také na velmi dobré úrovni. Měsíční vytíženost tohoto modelu činí 15 000 stránek, což je slušné a stačí to i do vytíženější kanceláře.

 

HP LaserJet Pro M2727nf

 

HP LaserJet Pro M2727nf je velmi povedená multifunkční tiskárna, kterou oceníte hlavně v případě, že tisknete hodně textu. Kvalita tisku textu je totiž takřka dokonalá a v současnosti se jedná o naprostou špičku. Výbava této tiskárny je slušná a spokojeni jsme byli také s kvalitou tisku grafiky a fotografií. Jedinou větší výhradu jsme měli k rychlosti tisku, která je docela podprůměrná.


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro M2727nf


počet příspěvků: 1

Tomáš Maceška

08.11.2011 v 14:55

Funkce scan je u toho zařízení k ničemu - nezvládá skenovat více stránek po sobě a zapomíná nastavení cílů skenování (po vypnutí tiskárny a opětovném zapnutí)

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.