Přeposlat Canon Pixma MG5320

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG5320

07.09.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

O tiskárně Canon Pixma MG5320 jsme si v novinkách už jednou psali, ale měli jsme možnost ji otestovat, takže se na ni v dnešní recenzi podíváme ještě jednou a trochu podrobněji.

 

Canon Pixma MG5320

 

Canon uvádí, že tento model se hodí jak pro použití v domácnosti, tak v menší kanceláři a ideální je také pro náruživé fotografy, kteří své fotografie často tisknou. Jedná se o multifunkční model, takže se můžete těšit na tisk, kopírování a skenování. Tiskárna není vybavená faxem, což využití ve větší kanceláři trochu limituje. Design tiskárny je vcelku povedený, tělo vypadá elegantně, je přehledné a tiskárna navíc není ani přehnaně velká, takže nalezení vhodného místa na stole by neměl být žádný velký problém. Hmotnost je příjemná a manipulace je tak pohodlná. Na horní straně těla tiskárny se nachází přehledný ovládací panel, který se skládá z několika funkčních tlačítek a barevného LCD displeje s úhlopříčkou 3 palce. Ovládací panel se skládá z klasických tlačítek, žádná dotyková tlačítka jako u dražšího modelu MG6120 zde nejsou, ale i tak jsme byli s ovládacím panelem velmi spokojeni. Po ergonomické stránce jsme k němu neměli vůbec žádné výhrady, tlačítka se mačkají dobře a mají slušnou odezvu.

 

Canon Pixma MG5320

 

Díky barevnému LCD displeji je nastavení a používání tiskárny jednoduché a příjemné. Co se týče základní výbavy, tak dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, možnost tisknout přímo z paměťové karty a samozřejmě také z USB flash disku. Základní vstupní zásobník můžete rozšířit až na 300 listů papíru, což by mělo stačit i do vytížené kanceláře nebo domácnosti. Co se týče tisku, tak tiskárna používá systém pěti oddělených náplní. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a neměli jsme s tím takřka žádné problémy. Nalezení vhodného místa na stole bylo otázkou chvilky a poté stačí pouze zapojit tiskárnu do elektrické sítě, naplnit zásobník papírem, spojit ji s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce. Samotná instalace je rychlá, ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je samozřejmě také stáhnout na webu výrobce. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů, takže ji můžete nainstalovat jak pod Windows XP / Vista / 7, tak pod Apple Mac OS X 10.4.11 - 10.6.x.

 

Canon Pixma MG5320

 

O připojení k počítači se postará buď standardní USB port, nebo můžete použít také vestavěný WiFi přijímač 802.11 b/g/n. Líbilo se nám, že připojení pomocí WiFi je stejně jednoduché, jako přes USB port. Je ale trochu škoda, že Canon do výbavy tohoto modelu nezahrnul také Ethernet, který je v této kategorii docela běžný a hlavně v kanceláři by našel výrazné uplatnění při sdílení v počítačové síti. Rychlost tisku je lehce nadprůměrná, Canon uvádí 12.5 stránek za minutu (ppm) při černobílém a 9.5 ppm při barevném tisku. Důležitější je ale kvalita tisku, která je hlavně v oblasti barevných fotografií velmi dobrá a ocenili jsme jak skvělou ostrost, tak věrné podání barev. Kvalita tisku textu je slušná. Tato tiskárna je vybavena také zajímavou technologií HD Movie Print, která vám umožní vytisknout si jakékoliv okénko z videozáznamu. Ten musíte pořídit s fotoaparátem, který je s touto technologií kompatibilní a my jsme si to vyzkoušeli s modelem Canon PowerShot S95, se kterým to fungovalo na jedničku.

 

Canon Pixma MG5320

 

Canon Pixma MG5320 je povedená tiskárna, která je sice určena jak pro domácnost, tak do kanceláře, ale doporučili bychom ji raději do domácnosti. Pro plnohodnotné použití v kanceláři schází tomuto modelu fax a rozhraní Ethernet. Jinak je výbava na vcelku slušné úrovni, nechybí možnost tisku z paměťových karet, z USB flash disku a tiskárnu můžete k počítači připojit také pomocí rozhraní WiFi. Kvalita tisku je výborná a nejvíce vynikne hlavně věrné podání barev a celková ostrost.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG5320


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.