Přeposlat Fuji Xerox DocuPrint M205b

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fuji Xerox DocuPrint M205b

05.09.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na povedenou monochromatickou multifunkční laserovou tiskárnu Fuji Xerox DocuPrint M205b. Jedná se o přístroj určený hlavně pro použití v domácnosti, ale pokud překousnete pár nedostatků ve výbavě, může docela dobře sloužit i v menší kanceláři.

 

Fuji Xerox DocuPrint M205b

 

Tato modelová řada laserových tiskáren vsází hlavně na nízkou pořizovací cenu a příznivé provozní náklady. Nízká cena se promítla na trochu horší výbavě, ale na to se podíváme až později. Začneme jako vždy designem. Ten není nijak zázračný, nicméně bílé tělo s černým ovládacím panelem vypadá vcelku dobře a linie tiskárny jsou příjemně nekomplikované. Docela nás potěšily také rozměry tiskárny, které činí 35.8 x 19.7 x 20.8 cm a hmotnost 8.9 kg. Díky těmto hodnotám není příliš velký problém najít pro tiskárnu vhodné místo na stole a manipulace také není nikterak obtížná. Na horní straně těla tiskárny se nachází přehledný ovládací panel, který se skládá z několika funkčních tlačítek a barevného LCD displeje. Na něm se zobrazují informace o tisku, stavu náplní a také o nastavení tiskárny. Je sice trochu malý, ale i tak ovládání a nastavení výrazně usnadňuje.

 

Fuji Xerox DocuPrint M205b

 

Základní výbava je opravdu pouze základní, vstupní zásobník pojme 150 listů papíru a měsíční vytíženost je 20 000 výtisků, což by mohlo stačit i do kanceláře. Je trochu škoda, že tiskárna není vybavena automatickým duplexerem pro oboustranný tisk, pokud budete chtít tisknout na obě strany, budete se o to muset postarat ručně. Jak jsme se již zmínili, tento model je multifunkční, takže kromě tisku zvládne také kopírování a skenování. Uvedení tiskárny do provozu je opravdu velmi jednoduché a tento úkon jsme zvládli vcelku rychle. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, aktivovat cartridge, zapojit ji do elektrické sítě, propojit s počítačem a po instalaci se můžete pustit do práce. Líbilo se nám, že cartridge je v tiskárně již zapojený a stačí ho pouze aktivovat. Samotná instalace je jednoduchá, rychlá a tiskárna podporuje dnes většinu běžně používaných operačních systémů, jako jsou Windows XP / Vista / 7 nebo MAC OS. Při našem testu jsme používali operační systém Windows 7 a všechno fungovalo na jedničku.

 

Fuji Xerox DocuPrint M205b

 

Konektivní výbava je trochu osekaná a kromě rozhraní USB pro spojení s počítačem zde již žádný jiný konektor není. Je to škoda, WiFi nebo Ethernet by se určitě hodil, ale na druhou stranu by tyto možnosti zvedly cenu tiskány a ta by tak přišla o jednu ze svých největších výhod. Takže, pokud budete chtít tiskárnu zapojit do počítačové sítě, budete to muset udělat klasicky přes sdílení mezi počítači. Co se týče rychlosti tisku, tak ta je vcelku slušná, tento model zvládne až 24 stránek za minutu (ppm) při maximálním rozlišení 1200 x 1200 dpi. Prvního výtisku po spuštění tiskárny se dočkáte za 9.6 sekund, což také není úplně nejhorší. Kvalita tisku je dostatečná a pro použití v menší kanceláři nebo domácnosti úplně stačí. Při tisku textu vynikne nejvíce slušná ostrost a velmi příjemná čitelnost. Při menším fontu je čitelnost textu sice trochu horší, ale v této kategorii je to pořád dobré. Kvalita tisku grafiky je průměrná a naprosto odpovídá zaměření a ceně tiskárny.

 

Fuji Xerox DocuPrint M205b

 

Fuji Xerox DocuPrint M205b je slušná laserová multifunkční tiskárna, která je zaměřená hlavně na domácnost nebo menší kancelář a tomuto zaměření přesně odpovídají také její výkony. Potěší hlavně příjemné provozní náklady a celkově nízká pořizovací cena. Ta je ale vykoupena trochu horší výbavou a po stránce konektivity toho tento model příliš moc nenabídne. Kvalita tisku je na slušné úrovni a spokojeni jsme byli také s jeho rychlostí.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fuji Xerox DocuPrint M205b


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.