Přeposlat Samsung představuje dvě nové modelové řady tiskáren ML-2955 a SCX-4729

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung představuje dvě nové modelové řady tiskáren ML-2955 a SCX-4729

26.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Korejský Samsung se chystá uvést na trh dvě nové modelové řady tiskáren a v dnešní novince se na ně podíváme. Jedná se jak o single, tak o multifunkční tiskárny, takže na své si přijdou opravdu všichni.

 

Obě nové modelové řady jsou monochromatické, laserové a jedná konkrétně o ML-2955 a SCX-4729. První řada zahrnuje single tiskárny, které mají své hlavní uplatnění převážně v domácnosti, zatímco druhá spadá do kategorie multifunkčních, takže se hodí také pro použití v kanceláři. Modelová řada ML-2955 zahrnuje dvě tiskárny, a to modely ML-2955ND a ML-2955DW, přičemž hlavní rozdíl bude v nabízené výbavě.

 

Samsung představuje dvě nové modelové řady tiskáren ML-2955 a SCX-4729

 

Samsung ML-2955


Po designové stránce jsou si obě tiskárny z této řady velmi podobné a zaujmou hlavně kompaktními rozměry. Mezi laserovými single tiskárnami se jedná o jedny z nejkompaktnějších modelů a najít tak vhodné místo na stole určitě nebude problém. Tiskárny jsou vyvedeny v bílé barvě, působí docela elegantním dojmem a proti těm stovkám černých tiskáren je to příjemná změna. Elegantní vzhled tiskáren nic nenarušuje, pouze jednoduchý ovládací panel který je umístěný na horní straně těla přístroje. Ten se skládá z několika funkčních tlačítek a vypadá to, že po stránce použitelnosti a nastavení bude tato modelová řada velmi jednoduchá.

 

Jedná se o single tiskárny, takže zvládnou pouze tisk a můžeme se těšit na jeho maximální rychlost až 29 stránek za minutu (ppm). Srdcem obou tiskáren je procesor pracující na frekvenci 533 MHz a ten je doplněný standardní pamětí 64 MB. Nejvyšší rozlišení tisku činí 1200 x 1200 dpi a v základní výbavě se můžeme těšit například na automatický duplexer nebo na vstupní zásobník, který zvládne pojmout až 250 listů papíru. Model ML-2955DW je nepatrně dražší a za příplatek nabídne navíc vestavěný WiFi přijímač pro pohodlné připojení do internetové sítě a také aplikaci Samsung MobilePrint, která vám umožní bezdrátový tisk z mobilních zařízení.

 

Samsung představuje dvě nové modelové řady tiskáren ML-2955 a SCX-4729

 

Samsung SCX-4729


Jak jsme se již zmínili, tato modelová řada obsahuje také dvě tiskárny, a to modely SCX-4729FW a SCX-4729FD. Design je opět velmi podobný a hlavní rozdíly se nacházejí ve výbavě. Jedná se o multifunkční modely, takže zvládnou tisk, kopírování, skenování a nechybí jim ani fax, takže do kanceláře jsou to ideální modely. Jsou samozřejmě větší, než výše uvedené single tiskárny a dominantou obou modelů je ovládací panel na přední straně. Ten obsahuje také monochromatický displej, na kterém se zobrazují informace o tisku a samotné tiskárně. Vzhledem k přítomnosti faxu obsahuje ovládací panel také numerickou klávesnici.

 

Obě tiskárny mají společný vstupní zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer a vestavěnou paměť 128 MB. Co se týče výkonů, tak se můžeme těšit na tisk o nejvyšší rychlosti 29 stránek za minutu (ppm), což je stejné jako u výše uvedených single tiskáren. Oba modely obsahují také Eco-Mode zaměřený hlavně na úsporu tonerů. Z této dvojice tiskáren bude ta dražší SCX-4729FW a za příplatek nabídne vestavěný WiFi přijímač a aplikaci MobilePrint, stejně tak jako u modelu ML-2955DW. Prodej by měl podle prvních informací začít ještě v srpnu, a to za ceny od 130 do 280 dolarů (cca 2210 až 4760 Kč bez DPH).

 

Samsung představuje dvě nové modelové řady tiskáren ML-2955 a SCX-4729

Samsung představuje dvě nové modelové řady tiskáren ML-2955 a SCX-4729

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung představuje dvě nové modelové řady tiskáren ML-2955 a SCX-4729


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.