Přeposlat Canon Pixma MG8220 a MG6220

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG8220 a MG6220

24.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Canon pokračuje v uvádění nových tiskáren a v dnešní novince se podíváme na další dva přírůstky do modelové řady Pixma. Jedná se o modely s označením Pixma MG8220 a MG6220 a budou určeny hlavně pro použití v kanceláři.

 

Canon Pixma MG8220 a MG6220

 

Oba modely jsou barevné inkoustové multifunkční tiskárny a nahrazují velmi populární tiskárny MG8120 a MG6120. Můžeme se těšit na schopnosti tisku, kopírování a také skenování. Fax zde není, což je vzhledem k zaměření hlavně na domácnost docela pochopitelné. Obě tiskárny jsou si vcelku podobné, působí elegantním dojmem a nabídnou také docela kompaktní rozměry. Hlavní rozdíly mezi oběma modely jsou v rozměrech LCD displeje a v trochu odlišných ovládacích panelech, jinak jsou si obě tiskárny docela podobné.

 

Canon Pixma MG8220 a MG6220

 

Oba modely jsou vybaveny systémem Cloud Link, který vám umožní tisknou přímo z webu, a to například ze službeb Picasa, Google Docs a také z Gmailu, což je velmi užitečné a určitě to využije spousta uživatelů, protože dnešní digitální svět se pomalu ale jistě do cloudu stěhuje celý. Obě tiskárny jsou osazeny také ovládacím panelem Intelligent Touch System, který se skládá z dotykových tlačítek a barevného LCD displeje. Nyní se v rychlosti podíváme na oba modely.

 

Canon Pixma MG8220 a MG6220

 

Canon PIXMA MG8220 Wireless Photo AIO


Jedná se o novou vlajkovou loď této řady a jako taková nabídne samozřejmě skvělou výbavu a vysoké výkony. Tiskárna zvládne tisk, kopírování a skenování a jejím hlavním poznávacím znakem je již zmíněný dotykový ovládací panel Intelligent Touch System s příjemně rozměrným barevným LCD displejem o úhlopříčce 3.5 palce. Díky němu bude ovládání a nastavení tiskárny určitě hračka a na displeji se kromě možností nastavení zobrazují také informace o tisku a samotné tiskárně. Samotný ovládací panel je docela přehledný a po ergonomické stránce jsme k němu neměli žádné závažnější výhrady. Co se týče výbavy, můžeme se těšit na automatický duplexer, čtečku paměťových karet a nesmí chybět ani USB port a WiFi pro pohodlné zapojení do sítě. Tato tiskárna zvládne černobílý tisk o rychlosti 12.5 stránek za minutu (ppm), barevný tisk je dílem 9.3 ppm a nejvyšší rozlišení tisku činí 9600 x 2400 dpi. Cena by se měla pohybovat okolo 299 dolarů (cca 5050 Kč bez DPH).

 

Canon Pixma MG8220 a MG6220


Canon PIXMA MG6220 Wireless Photo AIO


Tento model je umístěn v hierarchii tiskáren řady Pixma podstatně níže a samozřejmě dostane také nižší cenu. Stejně jako výše uvedený model, i tento zvládne tisk, kopírování a také skenování. První rozdíl se nachází na ovládacím panelu, který je nepatrně odlišný a hlavně disponuje menším LCD displejem, který má úhlopříčku pouze 3 palce. Displej je samozřejmě barevný. K tomuto modelu zatím bohužel nebyly uvedeny žádné konkrétní informace jak o výbavě, tak o výkonu a zatím víme jen to, že po stránce konektivity se můžete těšit na USB rozhraní pro spojení s počítačem a chybět by neměl ani vestavěný WiFi přijímač. Jedna z největších výhod tohoto modelu bude docela příznivá cena, která by se měla pohybovat okolo 200 dolarů (cca 3380 Kč bez DPH). Co se týče data uvedení do prodeje, obou modelů bychom se měli dočkat na podzim.

 

Canon Pixma MG8220 a MG6220

Canon Pixma MG8220 a MG6220

 

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG8220 a MG6220


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.