Přeposlat VuPoint Photo Cube

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

VuPoint Photo Cube

22.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Fotoaparáty v mobilních telefonech ušly za poslední rok docela velkou cestu a dnes na trhu najdete mobilní telefony, které se kvalitou fotografií přibližují základním kompaktům. Kompaktní tiskárna určená pro tisk fotografií z telefonu tak dnes dává větší smysl než kdy předtím.

 

VuPoint Photo Cube

 

Na jednu takovou kompaktní mobilní tiskárnu se dnes také podíváme, a pokud máte produkty Apple nebo nějaký z telefonů s OS Android, můžete tento přístroj využít. Tiskárna označená VuPoint Photo Cube může tisknout z telefonů iPhone, z iPadu nebo iPodu Touch a ze všech telefonů s operačním systémem Android, který patří na světě mezi nejrozšířenější, nejpopulárnější a neustále si své pozice posiluje. Velmi používaný je také telefon iPhone 4, který byl označen jako nejpopulárnější fototelefon na trhu. Je to více než logické, i když je na trhu už docela dlouho, jeho fotoaparát umí pořizovat fotografie ve velmi přesvědčivé kvalitě a v tomto ohledu se s ním může rovnat jen několik málo konkurenčních telefonů. Samotná tiskárna je po vzhledové stránce docela povedená, je vyvedena ve velmi jednoduchém stylu, působí elegantním dojmem a docela připomíná styl společnosti Apple. Je to vlastně jenom kostka (od toho Cube) s jakousi dokovací stanicí pro zapojení telefonu a tlačítko na zapnutí přístroje. To je vše, ovládací panel nebo LCD displej zde nehledejte, všechny úkony uděláte přímo na telefonu, ze kterého budete tisknout.

 

VuPoint Photo Cube

 

K tomu budete potřebovat samozřejmě aplikaci, kterou si můžete stáhnout na marketu toho kterého výrobce. Líbily se nám také kompaktní rozměry přístroje a nízká hmotnost, díky které je manipulace s tiskárnou opravdu velmi jednoduchá a najít pro ni vhodné místo nám nedělalo vůbec žádný problém. Uvedení tiskárny do provozu a samotný tisk jsou neskutečně jednoduché úkony, které zvládnete hravě během pár minut. Zapojíte cartridge, vložíte papír, zapojíte tiskárnu do elektrické sítě a po připojení mobilního telefonu prostě spustíte aplikaci pro tisk a můžete se pustit do tisku. Samotná aplikace se jmenuje Photo Cube! a jak jsme se již zmínili, je ke stažení na marketech konkrétních výrobců. Postup tisku je velmi jednoduchý, aplikace vám dá vybrat, jestli chcete vytisknout již existující fotografii nebo si vyfotografovat novou. Poté prostě zvolíte množství kopií a můžete dokonce vytisknout také mozaiku slouženou z malých náhledů na jeden papír.

 

VuPoint Photo Cube

 

Co se týče výdrže náplně, tak single cartridge, který dostanete spolu s tiskárnou, zvládne zhruba 16 výtisků. Není to mnoho a znamená to, že náklady na jeden výtisk jsou docela vysoké, ale na druhou stranu se to dalo čekat. Co nás trochu zklamalo, byla nemožnost bezdrátového tisku přes Bluetooth. Vzhledem k zaměření tiskárny bychom to uvítali, ale při tisku prostě musíte svůj telefon vždy připojit přes konektor. Zamrzí také absence baterie, tiskárnu musíte mít pořád zapojenou v elektrické síti, což jí hodně ubírá na mobilitě a filozofii podobně zaměřených přístrojů, která je mít možnost tisknout úplně všude. Kvalita tisku je na velmi vysoké úrovni, samozřejmě záleží na tom, jak kvalitní fotografii dokážete se svým telefonem pořídit, ale s výsledky jsme byli opravdu velmi spokojeni, někdy až možná překvapeni. Pro fotografie o rozměru 4x6 palců jsou mobilní fotoaparáty dostačující a pokud máte opravdu dobrý fototelefon, určitě budete spokojeni.

 

VuPoint Photo Cube

 

VuPoint Photo Cube je docela povedený a hlavně zajímavý přístroj, který nejvíce potěší fanoušky fotografování s telefonem. V dnešní době není problém vyfotografovat s telefonem kvalitní fotografii a nyní si ji můžete také pohodlně a rychle vytisknout. Tedy za předpokladu, že máte některý z výrobků od Apple nebo mobilní telefon s OS Android. Pokud bychom chtěli tomuto modelu něco vytknout, tak by to byla absence možnosti tisku přes bluetooth a baterie. Kvalita tisku je až překvapivě dobrá.


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku VuPoint Photo Cube


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.