Přeposlat Dell 2335dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell 2335dn

16.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu blíže seznámíme s multifunkční laserovou tiskárnou Dell 2335dn, která je přímo určena pro použití v kanceláři. Odpovídají tomu jak výkony, tak výbava, která je na velmi dobré úrovni. Pojďme se tedy podívat, jak si tento model vedl v našem testu.

 

Dell 2335dn

 

Tato tiskárna je levnějším bratříčkem modelu Dell 2355dn, která disponuje nepatrně lepší základní výbavou a barevným LCD displejem, který u dnes testovaného modelu chybí, ale jinak jsou si obě tiskárny celkem vyrovnanými soupeři. Jak jsme se již zmínili, jedná se o multifunkční tiskárnu určenou hlavně pro použití v kanceláři, takže zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a nechybí zde ani fax. Na design se v této kategorii příliš nehraje a v hlavní roli je určitě jednoduché používání a pohodlné nastavení, což tento model bez větších problémů splňuje. Po stránce velikosti se nejedná o žádného prcka, ale není to ani nějak extrémně velký model, takže nalezení vhodného místa v kanceláři by neměla být žádná závažná překážka. Na přední straně těla tiskárny se nachází jednoduchý a přehledný ovládací panel, který se skládá z několika funkčních tlačítek, čtyř směrových tlačítek a nesmí chybět ani displej, i když tentokrát je to pouze monochromatický malý displej, který má převážně informační charakter. Zobrazují se na něm informace o stavu tisku a tiskárny a jedná se o jeden z hlavních rozdílů proti modelu 2355dn, který má velký dotykový displej.

 

Dell 2335dn

 

Základní výbava tohoto modelu je docela slušná a tiskárna nabídne například vstupní zásobník na 300 listů papíru, automatický duplexer a pokud by vám vstupní zásobník nestačil, můžete ho rozšířit až na 550 listů, což je dostatečné i do vytížené kanceláře. Měsíční zátěž je 60 000 výtisků, což by mělo bez problémů dostačovat pro jakékoliv použití. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a neměli jsme s tím žádné větší problémy. Stačí pro ni najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit náplň a po připojení do elektrické sítě můžete tento model používat jako samostatnou kopírku. Abyste mohli využít všechno, co tento model nabízí, musíte ho samozřejmě propojit s počítačem. K tomu slouží klasický USB port, přičemž tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů (Windows XP, Vista, 7, MAC OS) a ovladače dostanete na CD spolu s tiskárnou. Můžete si je ale samozřejmě také stáhnout z webu výrobce.

 

Dell 2335dn

 

O připojení k internetu se stará rozhraní Ethernet, takže po stránce konektivní výbavy zde nic podstatného nechybí. Potěšila nás možnost tisku z USB flash disku a do tohoto média můžete také skenovat. Rychlost tisku není úplně nejlepší a v této kategorii najdete bez větších problémů i rychlejší tiskárny. Dell uvádí nejvyšší rychlost tisku 35 stránek za minutu (ppm), ale to je vyloženě údaj z laboratoře, při našem testu jsme při kombinovaném tisku textu, grafiky a grafů dosáhli maximální rychlosti 9.6 ppm. To je docela velký propad nepatrně lepší výsledek, než jaký nabízí model 2355dn. Pokud byste chtěli rychlejší tiskárnu z této kategorie, doporučujeme model Brother MFC-8480DN, který umí až 10.6 ppm. Kvalita tisku je velmi dobrá, ocenili jsme hlavně ostrý text a dobré zobrazení černé barvy, díky kterému jsou jednotlivá písmenka bez problémů čitelná i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky patří k tomu nejlepšímu, co můžete v této kategorii najít, ale to bohužel již neplatí pro kvalitu tisku fotografií, která je pouze velmi průměrná a fotografie postrádají hlavně ostrost. Na tisk fotografií z webu to ale v pohodě stačí. Ke kvalitě výsledků skeneru a kopírky jsme neměli žádné výhrady.

 

Dell 2335dn

 

Dell 2335dn je slušná multifunkční tiskárna, která je zaměřena hlavně pro použití v kanceláři a toto zaměření beze zbytku splňuje. Nabídne slušnou základní výbavu s možností rozšíření zásobníku, dobrou měsíční vytíženost a v neposlední řadě také nadprůměrnou kvalitu tisku textu. Rychlost tisku ale není nejlepší a byla to jedna z hlavních výtek, kterou jsme směrem k tomuto modelu měli. Cena na našem trhu začíná na necelých 13 000 Kč.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell 2335dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.