Přeposlat Canon ImageClass MF3010

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon ImageClass MF3010

12.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické laserové monochromatické tiskárny se těší pořád docela velké oblíbenosti, protože většinou nabídnou kvalitní tisk při rozumných provozních nákladech. Otestovali jsme si tiskárnu Canon ImageClass MF3010, tak se pojďme podívat, jak si tento model v našem testu vedl.

 

Canon ImageClass MF3010

 

Tato monochromatická laserová tiskárna je určena hlavně pro použití v domácnosti, čemuž odpovídá hlavně výbava a absence několika věcí, které jsou pro kancelář takřka nepostradatelné. Zvládne sice jak tisk, tak kopírování a skenování, ale větší uplatnění má prostě doma. Design tohoto modelu se nám líbil, tělo je takřka dokonalá kostka a je příjemně skladné, takže nalezení vhodného místa na stole není vůbec žádný problém a potíže jsme neměli ani s manipulací. S trochou nadsázky by se dalo říct, že tiskárna je vyvedena v minimalistickém designovém směru. Na přední straně těla tiskárny se nachází velmi jednoduchý ovládací panel skládající se pouze z několika funkčních tlačítek a LED diod, které zobrazují informace o stavu tiskárny a tisku. Jednodušší ovládací panel jsme už dlouho neviděli a zvykli jsme si na něj opravdu rychle. Základní výbava zahrnuje například vstupní zásobník na 150 listů papíru, což je vcelku slušná hodnota a bude to určitě stačit i do vytíženější domácnosti.

 

Canon ImageClass MF3010

 

Automatický duplexer nebo rozhraní PictBridge zde nehledejte, ale vzhledem k nízké ceně jsme zde tyto věci ani nečekali. Co se týče kopírky, tak ta zvládne kopírovat rychlostí 19 kopií za minutu (cpm) a jejich maximální rozlišení může činit až 600 x 600 dpi. Optické rozlišení skeneru je také 600 x 600 dpi, což je pro použití v domácnosti určitě dostatečné. Ke skeneru a kopírce jsme neměli žádné závažnější výhrady, obojí fungovalo na výbornou a výsledná kvalita byla slušná. První uvedení tiskárny do provozu je opravdu velmi jednoduché a tento úkon jsme zvládli skutečně během chvilky. Stačí najít vhodné místo na stole, což je bez problémů, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem a po spojení tiskárny s počítačem se můžete pustit do práce. O propojení tiskárny s počítačem se stará klasické rozhraní USB a to je také jediný komunikační port, kterým je tento model vybaven. Žádný WiFi přijímače nebo rozhraní Ethernet zde nenajdete, což je hlavní důvod, proč je tato tiskárna určena hlavně do domácnosti.

 

Canon ImageClass MF3010

 

Co se týče ovladačů, tak ty dostanete samozřejmě na CD, ale není problém je ani stáhnout z webu výrobce. Při našem testu jsme používali operační systém Windows 7, ale pokud používáte jiný, nemusíte zoufat, Canon podporuje také Windows XP, Vista a na své si přijdou i uživatelé systémů Apple Mac OS X 10.4.9 - 10.6. S kvalitou tisku jsme byli spokojeni a nejvíce jsme ocenili hlavně ostrost jednotlivých písmen při tisku textu. Písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a jsou příjemně ostrá. Kvalita tisku fotografií je slušná a to samé se dá říct také o tisku grafiky, která je dostatečná i pro serióznější použití. Rychlost tisku není nijak zázračná a v této kategorii by se dala označit při nejlepším jako průměrná. Rychlost tisku textu činí 14.91 stránek za minutu (ppm) a například konkurenční Samsung ML-2525W zvládne tisk rychlostí takřka 19 ppm. Provozní náklady jsou docela nízké, což je velké plus a jeden z nejdůležitějších faktorů při koupi.

 

Canon ImageClass MF3010

 

Canon ImageClass MF3010 je povedená multifunkční monochromatická laserová tiskárna, která zaujme hlavně kompaktními rozměry a velmi jednoduchým ovládáním. Do domácnosti je to jeden z nejlepších modelů v této kategorii, a pokud bychom mu chtěli něco vytknout, tak by to byla horší rychlost tisku textu. Kvalita tisku je velmi dobrá a spokojeni jsme byli také se skenerem a kopírkou.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon ImageClass MF3010


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.