Přeposlat Epson představuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson představuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

10.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince se podíváme na společnost Epson a na dvě novinky, které si pro nás připravila. Epson se chystá rozšířit svou populární modelovou řadu multifunkčních tiskáren Artisan, a to hned o dva modely.

 

Epson představuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

 

Tato modelová řada je jako stvořená pro použití v domácnosti, kde nabídne dobrý poměr mezi cenou a výkony. Nové tiskárny jsou označeny Artisan 730 a Artisan 837 a nahradí současné modely 725 a 835, které jsou na trhu již od minulého podzimu. Začneme modelem 730, který je na stupnici postaven na nepatrně nižším stupníku než 837, takže nabídne ne tak rozsáhlou výbavu. Po designové stránce se nám tento model docela zamlouval, je vyveden částečně v tmavě modré barvě a není to jen klasická černá či světlá tiskárna. Hlavní dominantou těla tiskárny je určitě velký ovládací panel, který se nachází na přední straně těla tiskárny a jeho součástí je také barevný LCD displej. Ten zobrazuje nastavení tisku, tiskárny, stav tisku a díky němu bude ovládání a nastavení tiskárny určitě hračka. Celkově na nás ovládací panel zapůsobil velmi příjemným dojmem a po ergonomické stránce vypadá dobře. Co se týče základní výbavy, můžete se těšit například na automatický duplexer, rozhraní PictBridge nebo USB port pro spojení tiskárny s počítačem. Nechybí ani vestavěný WiFi přijímač pro pohodlné zapojení tiskárny do internetové sítě.

 

Epson představuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

 

Tato tiskárna obdržela certifikaci Energy Star, takže by měla být energeticky nenáročná a díky RoHS výrobě je také šetrná k životnímu prostředí, což je v současné době vyhledávaný faktor. Co se týče rychlosti tisku, tento model zvládne černobílý tisk rychlostí 9.6 stránek za minutu (ppm), barevný tisk je dílem 9.1 ppm a klasickou fotografii o rozměru 4x6 palců zvládne vytisknout do 10 vteřin, což je vcelku dobrý výsledek. Model označený jako Artisan 837 je na tom po stránce výbavy podstatně lépe, než 730 a jedná se vlastně o novou vlajkovou loď této modelové řady. Epson tuto tiskárnu označuje jako 5v1, takže zvládne tisk, kopírování, skenování, je zde i fax a tiskárna by se měla vyznačovat také výborným tiskem fotografií. Po designové stránce jsou si obě tiskárny docela podobné, tato je také vyvedena v povedené kombinaci černé a modré barvy a stejně jako u výše uvedeného modelu, i zde najdeme barevný LCD displej.

 

Epson představuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

 

Ten by měl být podle prvních informací větší, než u 730, ale jinak jsou si ovládací panely obou tiskáren docela podobné. Co se týče základní výbavy, dostanete automatický duplexer pro oboustranný tisk, USB rozhraní, PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu a vestavěný WiFi přijímač. Tento model zvládne také potisk na CD / DVD média, což je docela praktické a spousta uživatelů tuto vlastnost určitě ocení. Stejně jako předchozí model, i tento se pyšní certifikací Energy Star a RoHS. Po stránce výkonů jsou na tom obě tiskárny stejně, takže i tato zvládne černobílý tisk rychlostí 9.6 ppm, barevný rychlostí 9.1 ppm a barevnou fotografii o rozměru 4x6 palců zvládne Artisan 837 vytisknout do 10 vteřin. Obě tiskárny by se měly na trh dostat v průběhu září tohoto roku, přičemž ceny se budou pohybovat od 199 dolarů za Artisan 730 (cca 3380 Kč bez DPH) do 299 dolarů za Artisan 837 (cca 5080 Kč bez DPH).

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson představuje AIO Artisan 730 a Artisan 837


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.