Přeposlat Samsung ML-3712ND

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-3712ND

02.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na monochromatickou laserovou tiskárnu od společnosti Samsung, a to na model s označením ML-3712ND. Tato tiskárna může bez problémů sloužit jak v kanceláři, tak v domácnosti, přičemž pro každý z těchto segmentů má co nabídnout.

 

Samsung ML-3712ND

 

Hned na první pohled nás zaujaly vcelku kompaktní rozměry těla tiskárny, najít pro ni vhodné místo na jakémkoliv stole není vůbec žádný problém a manipulace je také jednoduchá. Po designové stránce se sice nejedná o žádný moderní kousek, ale vzhled byl podřízen funkčnosti, která je výborná. Tělo je klasicky světlé, přičemž ovládací panel a kousek těla je vyveden v tmavší barvě, což zlepšuje přehlednost a tiskárna tak nepůsobí jako jeden kus plastu. Na horní straně těla tiskárny se nachází opravdu jednoduchý ovládací panel, který se skládá ze čtyřsměrného tlačítka, třech funkčních tlačítek a nalezneme zde i monochromatický dvouřádkový displej. Ten má ryze informační charakter a zobrazují se na něm informace o stavu tisku a tiskárny. K ovládacímu panelu jsme neměli vůbec žádné výhrady, je příjemně jednoduchý, přehledný a všechna tlačítka jsou rozmístěna logicky. Velmi nás potěšila štědrá základní výbava, která obsahuje například vstupní zásobník na 250 listů papíru a také automatický duplexer pro oboustranný tisk.

 

Samsung ML-3712ND

 

Vstupní zásobník jde samozřejmě ještě rozšířit, a to o dalších 570 listů, takže ve finále můžete mít k dispozici až 820 listů papíru, což je opravdu hodně a bez větších problémů to bude stačit i do vytížené kanceláře. Tiskárna je vybavena také rozhraním PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu, což u tohoto typu tiskárny sice není kdovíjak důležitý faktor, ale určitě to potěší. Měsíční vytíženost činí dostatečných 30 000 výtisků. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a rychlý úkon, který jsme zvládli během chvilky a neměli jsme s ním vůbec žádné problémy. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po spojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do tisku. Ovladače dostanete na přiloženém CD, samozřejmě si je ale můžete také stáhnout z webu výrobce a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů. Při našem testu jsme používali operační systém Windows 7 a jak instalace, tak následný provoz probíhal bez obtíží.

 

Samsung ML-3712ND

 

O připojení k počítači se stará klasické rozraní USB a tiskárna dále obsahuje také rozhraní Ethernet, takže ji můžete zapojit také do počítačové sítě. Trochu nás zklamala rychlost tisku, která je sice podle výrobce 37 stránek za minutu (ppm), ale toho je možné dosáhnout pouze při základním tisku textu. Při kombinovaném tisku obrázků, fotografií, grafů a různé grafiky jsme se dostali na maximální rychlost 8.9 ppm, což opravdu není žádná sláva. Většina tiskáren v této kategorii je rychlejší, a to včetně sourozence, modelu ML-2851ND. Ten má udávanou maximální rychlost 30 ppm, při kombinovaném tisku zvládne 9.4 ppm a to je tiskána uvedená na trh před třemi lety. Kvalita tisku je na výborné úrovni a v tomto naopak Samsung ML-3712ND vyniká. Zobrazení černé barvy je velmi dobré, jednotlivá písmena jsou ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu. Tisk grafiky je na nadprůměrné úrovni a po stránce tisku tam můžeme tento model na 100% doporučit.

 

Samsung ML-3712ND

 

Samsung ML-3712ND je docela povedená tiskárna, která zaujme hlavně kompaktním tělem a velmi dobrou výbavou. Zásobník může mít kapacitu až 820 listů a líbil se nám také jednoduchý a přehledný ovládací panel. Pokud bychom mohli tomuto modelu něco vytknout, tak by to byla rychlost tisku, která není příliš dobrá a většina konkurenčních modelů je na tom v tomto ohledu lépe. Kvalita tisku textu je výborná a neměli jsme k ní žádné větší výhrady.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung ML-3712ND


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.