Přeposlat Samsung SCX-5739FW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SCX-5739FW

25.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kvalitních multifunkčních tiskáren do kanceláře není nikdy dost a v současnosti je nabídka na trhu opravdu rozsáhlá. Nyní ji rozšířil také korejský Samsung se svým modelem SCX-5739FW, na který se v dnešní recenzi podíváme trochu podrobněji.

 

Samsung SCX-5739FW

 

Tento model je klasická monochromatická laserová multifunkční tiskárna do kanceláře, takže zvládne tisk, kopírování, skenování a nechybí zde ani fax. Samozřejmě ji můžete použít také v domácnosti, ale sem bychom doporučovali trochu kompaktnější model. Po stránce designu se nejedná o žádného krasavce a je to prostě klasika. Tělo je světlé a ovládací panel je vyveden více do tmavé barvy, což tiskárnu jako celek lehce oživuje. Samotný ovládací panel nás velmi potěšil, protože obsahuje dotykový barevný LCD displej s úhlopříčkou 4.3 palců, díky kterému je ovládání a nastavení tiskárny hračka. Displej má příjemnou odezvu a uživatelské rozhraní je dostatečně přehledné. Ovládací panel obsahuje samozřejmě také klasická tlačítka, jejichž rozvržení je z ergonomického hlediska dobré a s orientací jsme neměli žádné problémy. Výbava tiskárny je na skvělé úrovni, dostanete například vstupní zásobník s kapacitou 300 listů papíru a měsíční zátěž je 80 000 výtisků, což bez problémů stačí i do vytížené kanceláře.

 

Samsung SCX-5739FW

 

Součástí výbavy je i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a trochu nás překvapila přítomnost rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Přece jenom, tato tiskárna není primárně určena pro tisk fotografií, ale samozřejmě není přítomnost tohoto rozhraní na škodu. USB port můžete použít také pro tisk z nebo pro skenování na USB flash disk. To je velmi praktické a hlavně v kanceláři to zcela jistě najde uplatnění. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a zvládli jsme to během chvilky. Stačí pro ni najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit ji do elektrické sítě a už může fungovat jako samostatná kopírka. Pokud budete chtít využívat všechny funkce naplno, budete muset tiskárnu připojit k počítači a nainstalovat. Připojení k počítači probíhá přes standardní USB port a tiskárna je vybavena také rozhraním Ethernet a WiFi, takže po stránce konektivity není prostor ke stížnostem. Pro provoz tiskárny můžete použít většinu dnes běžně používaných operačních systémů a v našem testu jsme použili klasiku v podobě Windows 7. Samozřejmostí je podpora systémů Windows XP a Vista a zkrátka nepřijdou ani uživatelé MAC OS X.

 

Samsung SCX-5739FW

 

Teď se zaměříme na rychlost tiskárny, která není nejlepší a v této kategorii se jedná spíše o průměr. Samsung uvádí maximální rychlost tisku 37 stránek za minutu (ppm), čehož je možné dosáhnout pouze v případě, že budete tisknout samostatný tisk bez jakýchkoliv jiných věcí. Vyzkoušeli jsme si samozřejmě i kombinovaný tisk, který zahrnoval text, stránky s grafikou, grafy a při tom jsme se dostali na nejvyšší rychlost tisku 8.7 ppm. Rozdíl mezi maximální možnou rychlostí tisku a průměrnou rychlostí při kombinovaném tisku je samozřejmě u všech tiskáren rozdílný, ale u tohoto Samsungu to byl propad opravdu velký. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni, text je příjemně ostrý a neměli jsme problémy s čitelností ani při použití velmi malého fontu. Tiskárna zvládá dobře zobrazit černou barvu, což k výsledku hodně přispělo. Kvalita tisku grafiky je také dobrá a v této kategorii patří mezi to lepší, co můžete vidět.

 

Samsung SCX-5739FW

 

Samsung SCX-5739FW je slušná multifunkční tiskárna, která si své místo na trhu určitě obhájí. Nejvíce nás potěšila bohatá výbava a skvělý ovládací panel s rozměrným LCD dotykovým displejem. Ovládání je tak příjemně jednoduché a intuitivní. Rychlost tisku pro nás byla trochu zklamání a drtivá většina konkurence v této cenové skupině to umí podstatně rychleji. Kvalita tisku textu je velmi dobrá, vyniká hlavně ostrost a zobrazení černé barvy, což se podepsalo i na dobrém tisku grafiky.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung SCX-5739FW


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.