Přeposlat Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

21.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Oznámení, že se společnost Polaroid spojila se současnou popovou ikonou v podobě Lady Gaga, zvedlo nejednoho redaktora technických časopisů a webů ze židle. První výrobky, které tato zpěvačka navrhla, se již dostávají na trh a v dnešní recenzi se na jeden takový podíváme.

 

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

 

Jedná se o přenosnou mobilní tiskárnu označenou jako GL10 Instant Mobile Printer a hned ze začátku musíme přiznat, že se její vzhled celkem povedl. Sice na něm příliš nevidíme vliv této hodně extravagantní osobnosti, ale design je příjemný a tiskárna zaujme hned na první pohled. Proti předchozím tiskárnám z této generace se nový model nějak výrazně neodlišuje a všechno funkční zůstalo zachováno. Po stránce velikosti se jedná samozřejmě o velmi kompaktní model, takže není problém ho vzít s sebou opravdu všude, čemuž napomáhá také nízká hmotnost pouze 0.425 kg. Co se týče výbavy, tak ta je na vcelku slušné úrovni a při koupi tiskárny dostanete v balení také 10 fotopapírů o rozměru 4x3 palce, což je jediný rozměr, který tiskárna zvládne. Zaměření tiskárny odpovídá také konektivní výbava, která zahrnuje USB port, který můžete použít jak na PC, tak na počítače MAC a samozřejmě nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu.

 

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

 

O tisk z mobilních telefonů se postará bezdrátové rozhraní PictBridge a pokud máte telefon s operačním systémem Android, máte vyhráno. Pro tento operační systém totiž existuje skvělá mobilní aplikace pro tisk, která je navíc zdarma a je i velmi jednoduchá. Velmi rychle jsme se s ní naučili pracovat a funguje perfektně. Uživatelé iPhonu mají smůlu, podpora tisku z této tiskárny pro jejich telefon zatím není. Uvedení tiskárny do provozu a samotný tisk je vcelku bezbolestný proces, který zvládnete určitě během chvilky. Stačí naplnit zásobník, který pojme 10 listů fotopapíru, a poté si už jenom vybrat, jak a z čeho budete chtít tisknout. Hned ze začátku jsme si otestovali tisk z mobilního telefonu Samsung Galaxy S II přes Bluetooth a s pomocí již zmíněné mobilní aplikace. Vzhledem k tomu, že androidí aplikace většinou neoslňují nějakým vybroušeným uživatelským prostředím, nás prostředí této aplikace velmi příjemně překvapilo.

 

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

 

Polaroid uvádí, že tisk fotografie o rozměru 4x3 zvládne tato mobilní tiskárna do jedné minuty, ale je to údaj opravdu jenom a pouze pro samotný tisk. Při tisku z telefonu přes Bluetooth musíte počítat s určitou prodlevou, kterou způsobuje ne zrovna rychlý přenos dat z telefonu do tiskárny. Transferem dat strávil telefon takřka dvě minuty, takže celkový čas na jeden výtisk se při tisku z telefonu vcelku podstatně zvýší. Vzhledem k tomu, že je tato tiskárna navržena primárně pro tisk přes Bluetooth, je to škoda a transfer mohl být rychlejší. Výsledná kvalita tisku nás ale na druhou stranu velmi příjemně překvapila. Vzhledem k velikosti tiskárny a samozřejmě i tiskařského mechanizmu jsme nečekali kdoví co, ale například reprodukce barev je opravdu dobrá. Barvy jsou zobrazeny realisticky a fotografie disponují také slušnou úrovní detailů. Na tak kompaktní stroj je to určitě dobrý výkon.

 

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

 

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer je příjemná mobilní tiskárna, kterou ocení hlavně uživatelé, kteří chtějí nebo potřebují tisknout vždy a všude. Můžete tisknout jak přes PictBridge, tak samozřejmě i přes bluetooth, což je primární její zaměření. Tisk přes bluetooth je ale vcelku pomalý, za což může hlavně nepříliš rychlý transfer dat. Tiskárně musíme určitě pochválit kvalitu tisku, která je na velmi dobré úrovni a určitě jsme v tomto ohledu čekali horší výsledky. Náklady na jeden výtisk jsou samozřejmě vyšší, než u klasické tiskárny, ale to se dá očekávat.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Polaroid GL10 Instant Mobile Printer


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.