Přeposlat Brother MFC-7460DN

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-7460DN

19.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Brother se proslavila hlavně kvalitními laserovými tiskárnami a na jednu takovou se v dnešní recenzi podíváme. Jedná se o model s označením MFC-7460DN, který je podle výrobce ideální jak do méně vytížené kanceláře, tak do domácnosti. Jak si tato tiskárna vedla v testu?

 

Brother MFC-7460DN

 

Tento model je monochromatická laserová multifunkční tiskárna, takže zvládne tisk, kopírování, skenování a může fungovat také jako samostatný fax. Tiskárna hezky doplňuje své sourozence MFC-7360N a MFC-7860DW a nachází se přesně uprostřed nabídky, a to jak cenou, tak výkony. Po designové stránce se nejedná o žádný zázrak, je to prostě normální tiskárna a v tomto odvětví se na stylový nebo elegantní vzhled příliš nehraje. Daleko důležitější je praktičnost a dobrá ergonomie a v tom tento model uspěl na výbornou. Ovládací panel sice vypadá na první pohled příliš složitě, ale je navržený dobře a všechna tlačítka jsou rozmístěná naprosto logicky. Rychle jsme si na panel zvykli a ovládání i nastavení bylo pohodlné. Jednoduchost ovládání a celkovou použitelnost ještě zlepšuje monochromatický displej, který má informační hodnotu a zobrazují se na něm informace o tisku i samotné tiskárně. Nyní se dostáváme k základní výbavě, která je v rámci mezí slušná, ale prostor pro zlepšení zde samozřejmě je.

 

Brother MFC-7460DN

 

Vstupní zásobník pojme 250 listů papíru, což je slušné, ale přece jenom by to v kanceláři nemuselo úplně stačit. A žádné možnosti navýšení kapacity nejsou, což je opravdu škoda. Maximální měsíční zátěž 10 000 výtisků se nám zdála jako dobrá. Rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu ve výbavě schází, ale vzhledem k zaměření to nejde brát jako nevýhodu. Co zde ale nechybí, je automatický duplexer pro oboustranný tisk, který najde v kanceláři daleko větší využití. Od výbavy se přesuneme k uvedení do provozu, které probíhá standardním způsobem a jedná se o vcelku jednoduchý úkon. Pro tiskárnu musíte najít vhodné místo na stole, což může být vzhledem k nepatrně větším rozměrům trochu problém, poté stačí naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a můžete ji využívat jako samostatný fax nebo kopírku. Abyste mohli služeb tiskárny využít naplno, musíte ji samozřejmě propojit s počítačem, což probíhá pomocí klasického rozhraní USB. Následná instalace je rychlá, bezproblémová a při našem testu jsme používali operační systém Windows 7. Tiskárna ale samozřejmě podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů, jako Windows XP, Vista a na své si přijdou i uživatelé MAC OS X.

 

Brother MFC-7460DN

 

Maximální rychlost tisku, kterou tiskárna zvládne při tisku textu, je 27 stránek za minutu (ppm). To není vůbec špatné a pro většinu potřeb to naprosto dostačuje. Při kombinovaném tisku, kdy jsme tiskli kombinaci textu, různých grafů a statistik spadla rychlost tisku na 9.9 ppm. Tato tiskárna využívá k tisku stejnou mechaniku, jako její výše zmínění sourozenci a nikoho tak nepřekvapí, že kvalita tisku je také stejná. Vyniká hlavně velmi kvalitní tisk textu, kdy jsme si všimli jak skvělého zobrazení černé barvy, tak dostatečné čitelnosti i při použití malého fontu. Ostrost je také dobrá, takže text z této tiskárny bude svou kvalitou stačit pro drtivou většinu uživatelů. Kvalita tisku graficky je slušná a spokojeni jsme byli také s tiskem fotografií, i když pro to tato tiskárna přímo určená není. To, co má tento model zvládat, zvládá výborně.

 

Brother MFC-7460DN

 

Brother MFC-7460DN je povedená monochromatická tiskárna, která má své místo hlavně v kanceláři. Zde oceníte dobré výkony i slušnou funkční výbavu v čele s automatickým duplexerem. Trochu nás zklamal vstupní zásobník na papír, který nejde rozšířit, ale to byla jediná větší vada. Rychlost tisku je velmi dobrá a spokojeni jsme byli také s kvalitou tisku textu. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 5700 Kč.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-7460DN


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.