Přeposlat Samsung ML-1865

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-1865

15.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud potřebujete kompaktní laserovou tiskárnu a nejste příliš nároční, je dnešní testovaný model přesně pro vás. Otestovali jsme si jednoduchou tiskárnu Samsung ML-1865, která nás v několika ohledech velmi příjemně překvapila.

 

Samsung ML-1865

 

Jedná se o monochromatickou laserovou tiskárnu, která se vyznačuje hlavně příjemně malými rozměry a jednoduchým používání. V dnešní době jsou sice nejpopulárnější multifunkční tiskárny, ale ne každý jejich vlastnosti potřebuje, takže klasické monochromatické single tiskárny jako tato mají na trhu stále své pevné místo. Design tiskárny se nám líbil, je příjemně jednoduchý a díky již zmíněným malým rozměrům jsme s manipulací nebo nalezením vhodného místa na stole neměli žádné problémy. Přehledný a jednoduchý ovládací panel se nachází na horní straně těla tiskárny a skládá se pouze z několika málo funkčních tlačítek, takže ovládání je opravdová hračka a rychle jsme si na ovládací panel zvykli. Po ergonomické stránce je na tom tento model opravdu dobře. Základní výbava je opravdu jenom základní a nic extra zde nenajdete.

 

Samsung ML-1865

 

Vstupní zásobník pojme 150 listů papíru, což by mělo většině běžných uživatelů bez problémů stačit a maximální měsíční výtěžnost činí 5000 výtisků, což nám přišlo také jako dostatečné. Standardní výstupní zásobník má kapacitu 100 listů a tiskárna je vybavena také pamětí 8 MB a procesorem pracujícím na frekvenci 300 MHz. Věci jako automatický duplexer nebo rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu jsme ve výbavě ani nečekali a samozřejmě zde ani nejsou. Chybí také čtečka paměťových karet. Uvedení tiskárny do provozu je opravdu jednoduché a zvládli jsme to během chvilky. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplň, propojit tiskárnu s počítačem, zapojit ji do elektrické sítě a po instalaci do počítače se můžete pustit do práce. O propojení s počítačem se stará klasické USB rozhraní a samotná instalace je rychlá a bezproblémová. Co se týče operačních systémů, tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných systémů jako Windows XP / Vista / 7, dále můžete použít také Windows 2000, 2003 a 2008 Server a nechybí ani podpora Mac OS X 10.3 - 10.6 a některých derivací Linuxu.

 

Samsung ML-1865

 

Rychlost tisku je velmi dobrá, tiskárna zvládne až 18 stránek za minutu (ppm), což by mělo být dostatečné pro většinu uživatelů. Prvního výtisku se dočkáte za příjemných 8.5 sekund. Další věc, která nás příjemně překvapila, byla kvalita tisku textu. Ta je úžasná, a to hlavně pokud vezmete v potaz, že se jedná o velmi levnou a jednoduchou tiskárnu. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu a vyniká také výtečné zobrazení černé barvy, stejně tak jako celková ostrost. Kvalita tisku grafiky je dobrá a jedná se určitě o nadprůměr. Několikrát jsme použili také technologii One-Touch, která se nám velmi líbila a určitě si najde spoustu příznivců. Jedná se o to, že tiskárna zvládne vytisknout přesný obsah monitoru stiskem jednoho tlačítka, které se nachází na ovládacím panelu, což je opravdu praktické a hodně použitelné.

 

Samsung ML-1865

 

Samsung ML-1865 je velmi povedená laserová monochromatická tiskárna, která je do domácnosti jako dělaná. Je opravdu jednoduchá, nenáročná a disponuje dobrou rychlostí tisku a ocenili jsme také jeho vysokou kvalitu, která může konkurovat daleko dražším přístrojům. Výbava je sice opravdu pouze základní, ale nic jiného jsme ani nečekali. Cena se na našem trhu pohybuje okolo příjemných 1300 Kč.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung ML-1865


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.