Přeposlat Nejlepší tiskárny v červnu 2011

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejlepší tiskárny v červnu 2011

13.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní zajímavosti si představíme čtveřici nejlepších tiskáren pro měsíc červen. Žebříček z větší části ovládaly modely od společnosti Canon, ale na první místo se nedostaly. To si pro sebe rezervovala společnost HP, tak se pojďme na celou hitparádu podívat.

 

Nejlepší tiskárny v červnu 2011


1. HP LaserJet CM1415fnw


Tento model si první místo v naší hitparádě zcela jistě zaslouží, protože nabízí všechno důležité a podstatné, a to ve velmi příjemném balení. Jedná se o barevnou laserovou multifunkční tiskárnu, která zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a nechybí zde ani fax, takže tento model se hodí i do kanceláře. K základní výbavě žádné výrazné připomínky nemáme, ale raději bychom zde viděli automatický duplexer namísto použitého manuální. Jinak zásobník na 150 listů papíru je dostatečný, stejně tak jako měsíční výtěžnost 30 000 stránek. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je určitě skvělý dotykový LCD displej s úhlopříčkou obrazu 3.5 palce, který výrazně usnadňuje ovládání a nastavení tiskárny. Rychlost 12 stránek za minutu při černobílém a 8 stránek za minutu při barevném tisku je více než dostatečná a ocenili jsme také špičkovou kvalitu tisku, a to jak textu, tak fotografií a grafiky. Příjemná je také přítomnost technologie ePrint pro tisk z různých přístrojů.

 

Nejlepší tiskárny v červnu 2011

 

2. Canon Pixma iX6520


Na druhém místě se umístila tato zajímavá barevná inkoustová single tiskárna, která vyniká hlavně možností tisku ve velkém formátu. Maximální velikost, kterou tento model zvládne, je 13 x 19 palců. Podobné tiskárny bývají většinou vcelku drahé, ale tento model se dá sehnat za velmi příjemnou cenu okolo 200 dolarů. Výbava je na vcelku slušné úrovni, základní zásobník pojme 150 listů papíru, což by mělo stačit všem uživatelům. O propojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB 2.0 a líbil se nám velmi jednoduchý ovládací panel, který vlastně ani není panel a skládá se pouze ze dvou tlačítek. S ovládáním tak není vůbec žádný problém. Jednou z největších předností této tiskárny je velmi kvalitní tisk i na velký formát, hlavně ostrost a realistické podání barev stojí za zmínku. Rychlost tisku je také dostatečná, první fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palců se dočkáme po zhruba 36 vteřinách a celková rychlost barevného tisku je 8.8 stránek za minutu (ppm). Černobílý tisk je samozřejmě rychlejší a můžete se těšit na 11.3 stránek za minutu. Jediná nevýhoda tohoto modelu je vyšší hlučnost.

 

Nejlepší tiskárny v červnu 2011

 

3. Canon Pixma MG5220


Tato multifunkční tiskárna je z celého našeho přehledu nejjednodušší, ale i tak nabídne velmi slušnou výbavu a dobré funkce. Zvládne tisk, kopírování a skenování, fax zde není, takže je to model určený hlavně pro použití v domácnosti. Základní výbava je opravdu dobrá, zahrnuje vstupní zásobník na 150 litrů papíru, čtečku paměťových karet, automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a nechybí ani USB port a rozhraní Wireless LAN. Ovládání a nastavení tiskárny je příjemné a probíhá přes jednoduchý ovládací panel, který se skládá několika funkčních tlačítek a 2.4 palcového nastavitelného LCD displeje. Zalíbila se nám kvalita tisku textu, která patří v této kategorii mezi ty úplně nejlepší. Dobrá je také kvalita tisku fotografií, kdy vynikne hlavně ostrost a vysoká úroveň detailů. Rychlost je také dobrá, první fotografii o formátu 4 x 6 palců zvládne tiskárna vytisknout za 20 vteřin a dále můžete pokračovat rychlostí 9.3 stránek za minutu (ppm). Černobílý tisk zvládá tato Pixma rychlostí 11 ppm. Jedna z hlavních nevýhod tiskárny je vyšší cena náplní a s tím spojené vyšší provozní náklady.

 

Nejlepší tiskárny v červnu 2011

 

4. Brother MFC-7860dw


A na závěr se do hitparády probojovala tato velmi povedená multifunkční laserová monochromatická tiskárna, která je určena hlavně pro použití v kanceláři. Nabízí tisk, kopírování, skenování a samozřejmě nesmí chybět ani fax. Základní výbava je skvělá, dostanete například rozměrný zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer, ethernet a také WiFi pro pohodlné bezdrátové spojení. Ovládací panel je vcelku komplexní, ale po ergonomické stránce je navržený dobře, takže jsme s ovládáním problémy neměli. Vzhledem k zaměření je jasné, že tento model vyniká hlavně v tisku textu. Ten je z celé naší čtveřice nejlepší a určitě oceníte dobrou čitelnost i při použití malého fontu. Skvělá je také rychlost tisku a tiskárna zvládne až 27 stránek za minutu (ppm). Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, tak by to byla absence USB portu na přední straně a občasné zaseknutí listu papíru.

 

Nejlepší tiskárny v červnu 2011

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejlepší tiskárny v červnu 2011


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.