Přeposlat Panasonic KX-MB2010

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic KX-MB2010

07.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Panasonic není zrovna tradiční výrobce tiskáren a multifunkčních stanic, ale to neznamená, že by tyto přístroje neuměl. V dnešní recenzi se trochu blíže podíváme na monochromatickou laserovou tiskárnu s označením KX-MB2010, která je určená hlavně pro použití v kanceláři.

 

Panasonic KX-MB2010

 

Jedná se o multifunkční tiskárnu, takže zvládá kromě tisku také kopírování a skenování. Je škoda, že tento model nedisponuje faxem, který by se sem vzhledem k zaměření opravdu hodil. Design této tiskárny je standardní a na první pohled možná působí trochu laciným dojmem, nicméně dílenské zpracování je na slušné úrovni a použité plasty jsou na dotek příjemné. Potěšily nás vcelku kompaktní rozměry, na to, co všechno tento model umí, je příjemně malý a najít tak vhodné místo na stole není vůbec žádný problém. Potíže jsme neměli ani s manipulací, takže v tomto ohledu jsme byli spokojeni. Vcelku rozměrný ovládací panel se nachází na přední straně těla tiskárny a ocenili jsme hlavně jeho přehlednost a jednoduchost. Zvykli jsme si na něj rychle a jeho použitelnost je opravdu dobrá. Ovládací panel obsahuje také malý LCD displej, na kterém se zobrazují informace o stavu tisku a také o tiskárně samotné. Displej výrazně usnadňuje ovladatelnost.

 

Panasonic KX-MB2010

 

První zklamání přišlo při zkoumání základní výbavy. V základu dostanete zásobník na 250 listů papíru, což se sice může zdát jako hodně, ale vzhledem k zaměření do kanceláře je to nutné minimum. Zásobník bohužel nejde rozšířit, což je chyba a maximální možná hodnota vstupního zásobníku je tak pouze již zmíněných 250 listů. Maximální měsíční výtěžnost činí 10 000 výtisků, což nám přišlo jako dostatečné. Další chybka ve výbavě je absence automatického duplexeru pro oboustranný tisk, což je pro kancelář také důležité. Absence rozhraní PictBridge nepřekvapí a s tím jsme počítali. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché, rychlé a zvládli jsme to během chvilky. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge a po zapojení do elektrické sítě může tento model fungovat jako samostatná kopírka. Pokud budete chtít používat všechno, co tento model nabízí, spojení s počítačem se samozřejmě nevyhnete. To probíhá pomocí klasického rozhraní USB a samozřejmě zde nechybí ani port Ethernet.

 

Panasonic KX-MB2010

 

Samotná instalace je rychlá, pohodlná a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů. Při našem testu jsme používali operační systém Windows 7 a použili jsme ovladače, které byly dodány spolu s tiskárnou, nicméně si je můžete samozřejmě stáhnout také z webu výrobce. Nyní se podíváme na maximální rychlost tisku, která činí vcelku slušných 24 stránek za minutu (ppm), ale tohoto výsledku je možné dosáhnout pouze při nenáročném tisku textu. Při větší zátěží, jako je tisk dokumentů, obrázků a různých grafů jsme dosáhli maximální rychlosti tisku 7.8 ppm. Výsledek to není ani špičkový, ani nějak podprůměrný a je to prostě dostatečná hodnota. Kvalita tisku textu je na velmi vysoké úrovni a určitě se jedná o jednu ze stěžejních vlastností této tiskárny. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu a výhrady jsme neměli ani k zobrazení černé barvy, které je určitě nadprůměrné. Kvalita tisku grafiky je průměrná a měla by stačit pro jakékoliv použití. Co se týče kopírky a skeneru, ty z této třídy nijak nevybočují a nabídnou slušné vlastnosti.

 

Panasonic KX-MB2010

 

Panasonic KX-MB2010 je velmi slušná multifunkční tiskárna, která má své místo hlavně v méně vytížené kanceláři. Zde oceníte dobrou měsíční vytíženost, rychlý tisk a také jednoduchou ovladatelnost. Pokud nás v něčem tento model zklamal, tak to byla nemožnost rozšířit vstupní zásobník na větší kapacitu a postrádali jsme také automatický duplexer. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 5140 Kč.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic KX-MB2010


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.