OKI


Přeposlat OKI B720dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI B720dn

29.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud je pro Vás při výběru nové tiskárny rozhodujícím faktorem maximální měsíční vytíženost a obrovská kapacita zásobníku na papír, máme tu dnes pro Vás přímo ideální model. Podíváme se totiž na LED tiskárnu OKI B720dn.

 

Jedná se o monochromatickou LED tiskárnu, takže je přímo zaměřena do kanceláří, a to hned do těch nejvytíženějších. Výkony tohoto modelu jsou totiž opravdu velmi dobré, ale na to se podíváme až později. Začneme jako vždy designem. Ten je naprosto standardní a tiskárnu si nepochybně na první pohled spletete s většinou portfolia společnosti OKI na poli LED tiskáren, protože jsou si všechny až na detaily velmi podobné. Co se týče rozměrů, tiskárna je relativně kompaktní, a to hlavně při srovnání s tím, co všechno zvládne. Manipulace ale není nejjednodušší a bude lepší, když si k tomu někoho pozvete. Na horní straně tiskárny se nachází přehledná a jednoduchý ovládací panel, který obsahuje také pětiřádkový LCD displej. Ten má hlavně informační hodnotu a zobrazuje informace o tisku a stavu tiskárny. K ovládacímu panelu nemáme žádné závažnější výhrady, rychle jsme si na něj zvykli a nastavení a ovládání tiskárny je velmi intuitivní.

 

OKI B720dn

 

Základní výbava je velmi štědrá a dostanete například rozměrný zásobník na 700 listů papíru. Pokud by vám to nestačilo, za příplatek ho můžete rozšířit až na celkovou kapacitu 1800 listů papíru, což stačí i do té nejvytíženější kanceláře. Spolu s rozměrným zásobníkem koresponduje také měsíční zátěž, která je až 250 000 výtisků. Součástí výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je v kanceláři takřka nepostradatelné. Rozhraní PictBridge pro přímý tisk z fotoaparátu zde chybí, ale vzhledem k zaměření jsme nic jiného ani neočekávali. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý úkon a zvládli jsme to rychle. Pro tiskárnu musíte najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě, do počítače a poté se můžete vrhnout na instalaci. S počítačem jsme tiskárnu spojili pomocí rozhraní USB 2.0 a tiskárna nabídne také porty Paralel a Ethernet. Ovladače dostanete na přiloženém CD a při našem testu jsme používali operační systém Windows Vista.

 

OKI B720dn

 

Kromě tohoto systému můžete použít drtivou většinu dnes běžně používaných systémů, jako jsou Windows XP, 7 nebo MAC OS. Ovladače si samozřejmě můžete stáhnout také na webu. Po stránce rychlosti jsme byli s tímto modelem velmi spokojeni. Umí dosáhnout maximální rychlosti 47 stránek za minutu (ppm), přičemž maximální rychlost při kombinovaném tisku, který zahrnuje různé grafy, texty nebo prezentace činí velmi dobrých 11.5 stránek za minutu. Jen pro srovnání, špičkový konkurenční model Lexmark T650n umí tisknout maximální rychlostí 45 ppm a při kombinovaném tisku dosáhl maximální hodnoty 10 ppm, takže OKI je v tomto ohledu lepší. Kvalita tisku textu je na velmi vysoké úrovni a ocenili jsme hlavně velmi dobrou čitelnost i při použití menšího fontu. S kvalitou tisku grafiky už je to trochu horší a tiskárna měla mírné problémy hlavně při tmavém pozadí, kdy bylo podání černé nepřesvědčivé. V této kategorii je tisk grafiky spíše průměrý.

 

OKI B720dn

 

Monochromatická LED tiskárna OKI B720dn je opravdu skvělý přístroj do kanceláře, kde oceníte hlavně neuvěřitelnou kapacitu zásobníku na papír a také vysoké měsíční zatížení. Výbava tiskárny je na velmi dobré úrovni a spoustu věcí si navíc můžete pořídit za příplatek. Kvalita tisku textu je skvělá, a to i při použití malého fontu a pokud bychom chtěli tomuto modelu něco vytknout, byla by to horší kvalita tisku grafiky. Cena na našem trhu začíná na 23 400 Kč.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI B720dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.