Přeposlat Memjet Office Printer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Memjet Office Printer

27.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

V dnešní recenzi pro vás máme velmi zajímavou laserovou single tiskárnu, která uspokojí hlavně ty uživatele, kteří potřebují v první řadě velmi rychlý tisk. Pojďme se tedy na model Memjet Office Printer podívat trochu podrobněji.

 

Memjet Office Printer

 

Společnost Memjet uvedla svou tiskařskou technologii, která slibuje tisk rychlostí 1 stránka za sekundu, už v roce 2007. Od té doby byla tato technologie vyvíjena, zlepšována a dnes už je konečně mezi námi. Nicméně musíme podotknout, že tato tiskárna zatím není určená pro běžný prodej, společnost Memjet totiž prodává technologie, ne tiskárny, a tento kousek byl postaven pouze jako demonstrace rychlosti. Musíme počkat, zda si tuto tiskařskou technologii koupí nějaká firma a uvede ji na trh v klasické tiskárně. Po stránce vzhledu je to velmi zajímavá a originální tiskárna, nevypadá totiž jako klasické laserové modely, ale má nižší a více protáhlé tělo. Velikostně je na tom tiskárna dobře, je tak akorát velká na to, abyste pro ni našli vhodné místo na stole a problémy nám nečinila ani manipulace. Na horním panelu se nachází přehledný ovládací panel, který se skládá pouze z několika funkčních tlačítek a zorientovali jsme se v něm opravdu rychle.

 

Memjet Office Printer

 

Všechny ovládací prvky jsou dobře přístupné, takže ovladatelnost je na vysoké úrovni. Co se týče výbavy, tak ta je docela na úrovni a námi testovaný model byl vybaven například vstupním zásobníkem na 250 listů papíru a rozhraním USB a Ethernet. Automatický duplexer pro oboustranný tisk zde chybí a není tu ani rozhraní PictBridge. Nicméně vzhledem k tomu, že se nejedná o tiskárnu přímo určenou pro tisk fotografií, tak nám absence tohoto rozhraní ani nevadila. Uvedení tiskárny do provozu bylo jednoduché a velmi rychlé, v ničem se nelišilo od ostatních podobných tiskáren. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě, do počítače a po instalaci se můžete pustit do práce. K počítači jsme tiskárnu připojili pomocí rozhraní USB a při našem testu jsme používali operační systém Windows Vista. Vyzkoušeli jsme si také rozhraní Ethernet a všechno probíhalo bez větších problémů.

 

Memjet Office Printer

 

Jak jsme se již zmínili, tento model byl postaven hlavně jako demonstrace rychlosti tisku a to splňuje do posledního puntíku. Tiskárna zvládne tisk rychlostí až 60 stránek za minutu (ppm), a to při černobílém a dokonce také při barevném tisku. Vyzkoušeli jsme si tisk 50 stránek při nastavení nejvyšší možné rychlosti a tiskárně trvalo zhruba 7 sekund, než vytiskla první stránku, ale potom se rozjela a opravdu tiskla rychlostí stránka za sekundu. Překvapivě rychlý je také tisk fotografií, tiskárna zvládne vytisknout fotografii o klasickém rozměru 4 x 6 palců za velmi dobrých 11 sekund, což je podstatně lepší výsledek, než jaký nabízejí konkurenční laserové i inkoustové tiskárny. Ty se při tisku takové fotografie pohybují většinou okolo jedné minuty. Kvalita tisku je průměrná, není nijak excelentní, ale ani vyloženě nepropadá. Text je velmi dobře čitelný, ale příliš nás nepřesvědčilo zobrazení černé barvy, která mohla být trochu věrohodnější. Kvalita tisku fotografií a grafiky je opět pouze průměrná. Společnost Memjet uvádí také velmi nízké provozní náklady a například černý cartridge vystačí až na 7300 stránek.

 

Memjet Office Printer

 

Memjet Office Printer je velmi zajímavý technologický kousek, který krásně demonstruje rychlost tisku při zachování nízké spotřeby a kvality. Jsme opravdu zvědaví, v jaké tiskárně se tato tiskařská technologie objeví, protože hlavně v kanceláři je rychlost tisku důležitá a výsledek 1 stránka / 1 sekunda je opravdu úžasný.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Memjet Office Printer


počet příspěvků: 1

Vratislav Boch

14.06.2014 v 02:32

No - až na to že to je tiskárna inkoustová a nikoliv laserová...

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.