HP


Přeposlat HP LaserJet Pro CM1415fnw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro CM1415fnw

03.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na první dojmy z laserové multifunkční tiskárny HP LaserJet Pro CM1415fnw, která spadá do nové modelové řady představené nedávno. Tento model je určen hlavně pro použití v kanceláři, čemuž odpovídá jak výbava, tak výkony.

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

 

Jak jsme se již zmínili, jedná se o laserovou barevnou multifunkční tiskárnu, takže se můžete těšit na tisk, kopírování, skenování a vzhledem k zaměření zde nechybí ani fax. Design tiskárny se nám vcelku líbil, za což mohlo hlavně netradiční dvoubarevné provedení, které přístroji dodává na originalitě a stylu. Dílenské zpracování je na úrovni a při výrobě byly použity na dotek příjemné plasty. Jinak je tiskárna tvarově úplně normální a na to, co všechno umí, je i celkem kompaktní. Konkurenční multifunkční inkoustové tiskárny jsou samozřejmě menší, ale s rozměry tohoto modelu jsme byli v rámci kategorie spokojeni. Nicméně, hmotnost 22.7 kg není nejmenší a při manipulaci tak bude lepší, když si někoho přizvete k sobě. Přední straně dominuje velký dotykový barevný LCD displej s úhlopříčkou obrazu 3.5 palce, které slouží k ovládání a nastavení tiskárny. Dotykový displej se používá dobře, má rychlou odezvu a ovladatelnost je tak opravdu jednoduchá. Rychle jsme si na styl ovládání zvykli a po chvíli jsme byli jako doma.

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

 

Základní výbava je docela rozsáhlá, dostanete například vstupní zásobník na 150 listů papíru (výstupní má kapacitu 125 listů), přední USB port pro tisk z USB flash disku a podobných přenosných propriet a měsíčně můžete vytisknout až 30 000 stránek. O pohon tiskárny se stará procesor pracující na frekvenci 600 MHz a paměť čítá 160 MB. Nesmíme zapomenout ani na podporu technologie ePrint pro bezdrátový tisk. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a zvládli jsme to bez větších zádrhelů. Musíte najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge, propojit tiskárnu s počítačem a po instalaci ji můžete začít využívat naplno. O propojení tiskárny s počítačem se stará standardní rozhraní USB a kromě toho zde najdeme také Ethernet a bezdrátové rozhraní 802.11b/g/n. HP podporuje většinu současných operačních systémů, a to jak ve verzích 32-bit, tak 64-bitové systémy.

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

 

Kromě klasických Windows XP / Vista / 7 a Server si tiskárna rozumí také s operačním systémem Mac OS X v10.5.8, v10.6 a na své si přijdou i uživatelé Linuxu a jeho ekvivalentů. Ovladače dostanete na přiloženém CD a jsou samozřejmě k dispozici i na webu výrobce. Rychlost tisku je vcelku slušná, tiskárna zvládne 12 stránek za minutu (ppm) při černobílém a 8 ppm při barevném tisku, což jsou ucházející parametry. Nejvíce se nám líbila kvalita tisku textu, která je opravdu výtečná a v první řadě zde vynikne skvělé zobrazení černé barvy. Díky němu jsou jednotlivá písmenka ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu. Kvalita tisku barevných fotografií je nadprůměrná a spokojeni jsme byli také s ostrostí a detailností. Nejvyšší rozlišení černobílého i barevného tisku je 600 x 600 dpi a se stejným rozlišením můžete počítat i při kopírování. Skener disponuje optickým rozlišením 1200 dpi a zvládne rychlost až 12 ppm při černobílém použití. Co se týče spotřeby energie, tak tiskárna odebírá 285 W a vyhovuje normě Energy Star.

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw je velmi dobrá multifunkční tiskárna, která boduje hlavně dobrou výbavou a velmi dobrou kvalitou tisku, a to jak textu, tak fotografií. Výbava je slušná, nicméně nám zde trochu chyběl automatický duplexer. Ovladatelnost je příjemně jednoduchá a na to, co všechno tento model umí, tak je také relativně kompaktní. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 8400 Kč.

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro CM1415fnw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.