Přeposlat Canon Pixma iX6520

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma iX6520

01.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

V dnešní krátké recenzi se podíváme na inkoustovou tiskárnu Canon Pixma iX6520, která vyniká hlavně schopností tisknout ve velkém formátu. Tento model je určený hlavně pro použití do kanceláře, nicméně pokud jste náročnější uživatel, velmi dobrou službu vám udělá i doma.

 

Canon Pixma iX6520

 

Příliš mnoho barevných tiskáren schopných tisknout ve velkém formátu za přijatelnou cenu na trhu není, takže je velmi pravděpodobné, že si tento model svou kupní skupinu bez větších problémů najde. Jedná se o barevnou inkoustovou single tiskárnu, takže ji můžete použít pouze a jenom ke klasickému tisku. Po designové stránce se jedná o normální přístroj, tělo tiskárny je vcelku elegantní a spokojeni jsme byli také s dílenským zpracováním. Canon použil vcelku kvalitní plasty, které jsou na dotek příjemné a dílenské zpracování v nás tak nechalo pozitivní dojmy. Co se týče rozměrů, tiskárna není nijak extrémně velká, ale samozřejmě je o kousek větší, než klasické single a multifunkční tiskárny. Nalezení vhodného místa na stole ale není žádný problém a jednoduchá je také manipulace, a to i pro jednoho člověka. Ovládací panel se nachází na pravé straně těla tiskárny a je tak dobře přístupný.

 

Canon Pixma iX6520

 

No, ovládací panel to vlastně ani tak úplně není, protože jsou to pouze dvě funkční tlačítka, která jsou podsvícena pomocí LED diod. Canon záměrně vytvořil velmi jednoduchý přístroj, ovládání je hračka a zvládne to opravdu každý. Po stránce výbavy nečekejte žádné zázraky a vlastně zde nic moc není. Na USB port pro použití flash disku nebo podobného zařízení zapomeňte a tiskárna neobsahuje ani čtečku paměťových karet. Zásobník pojme 150 listů papíru, což je pro použití v domácnosti tak akorát. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý úkon, se kterým nebude mít nikdo problém. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Samotná instalace je jednoduchý úkon, který jsme zvládli napoprvé, a tiskárna spolupracovala s operačním systémem Windows 7 naprosto bez problémů. Kromě Windows 7 můžete použít také verzi XP, Vista a ochuzeni nejsou ani uživatelé operačního systému MAC OS, a to konkrétně verzí v10.4.11 až v10.6.x. Ovladače dostanete na CD a samozřejmě si je můžete stáhnout i z webu výrobce.

 

Canon Pixma iX6520

 

Konektivní výbava je omezená a jediné dvě věci, které najdete na zadní straně tiskárny, je USB port pro spojení s počítačem a rozhraní pro zapojení elektrického kabelu. Na WiFi nebo Ethernet zapomeňte, protože tu ani jedno z těchto rozhraní není. Nyní se podíváme na technické specifikace a výkony. Tento model zvládne tisknout v barvě při maximálním rozlišení 9600 x 2400 dpi a při černobílém tisku je maximální rozlišení 600 x 600 dpi. Co se týče maximální rychlosti, v barvě zvládne Pixma 8.8 ipm a 11.3 ipm v případě, že se rozhodnete tisknout černobíle. Fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palců je dílem celkem hezkých 36 sekund, takže s rychlostí tisku jsme byli spokojeni. Jak jsme se již zmínili, tento model je zaměřen hlavně na tisk velkého formátu a nejvyšší možný rozměr, který zvládne, je 13 x 19 palců, což už je opravdu velká plocha. Tento rozměr platí pro tisk fotografií, pro tisk dokumentů se musíte spokojit s maximální velikostí 11 x 17 palců. Kromě těchto dvou rozměrů a klasice 4 x 6 palců můžete tisknout také 5 x 7, 8 x 10 a obálky. Kvalita tisku je velmi dobrá, ale v případě tisku na velký formát samozřejmě velmi závisí také na kvalitě fotografie a to, čím jste ji pořídili.

 

Canon Pixma iX6520

 

Canon Pixma iX6520 je velmi dobrá single tiskárna, která je zaměřena hlavně na tisk ve velkém formátu a v tomto ohledu patří mezi ty nejlepší. Výbava je sice hodně očesaná, ale tiskárna je na druhou stranu jednoduchá a obsluhuje se velmi pohodlně i bez nutnosti pročítat manuál. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 3500 Kč.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma iX6520


počet příspěvků: 1

rosim

07.06.2011 v 23:47

Zábavný článek. Když už se Koníčkovic synek jal psát pro věřejnost, je na čase mu prozradir existenci metrické soustavy, ne? Tož jukni, junáku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Metrick%C3%A1_soustava http://cs.wikipedia.org/wiki/Soustava_SI

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.