Přeposlat Lexmark Pinnacle Pro901

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark Pinnacle Pro901

30.05.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi pro vás máme tiskárnu, která je zaměřená hlavně na velmi nízké provozní náklady. To s sebou nese jak výhody, tak samozřejmě i některé nevýhody, takže se na tento multifunkční model pojďme podívat.

 

Lexmark Pinnacle Pro901

 

Tato barevná inkoustová tiskárna zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a najdeme zde také fax kompatibilní se Super G3. Svým zamřením a výbavou se jedná o model určený jak pro použití v domácnosti, tak v kanceláři, kde se také určitě uplatní. Po designové stránce se jedná o povedenou tiskárnu. Je klasicky celá černá, jenom boční strany jsou trochu světlejší, což vzhled oživuje. Po stránce dílenského zpracování jsme byli spokojeni a použité plasty jsou na dotek příjemné. Ještě musíme zmínit také fakt, že na to, co všechno tento model umí, je vcelku kompaktní a nalezení vhodného místa na stole tak není problém. Tiskárně dominuje velký dotykový panel, který je doplněný barevným dotykovým displejem o úhlopříčce 4.3 palců. Tento ovládací panel funguje tak, že v okolí displeje jsou virtuální dotykové ikony pro nastavení a všechny informace se zobrazují na displeji. Ovládání je komfortní, jednoduché a velmi rychle jsme si na něj zvykli.

 

Lexmark Pinnacle Pro901

 

Po stránce výbavy jsme byli spokojeni, v základu dostanete například rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu, nesmí chybět ani možnost používání USB flash disku. Dále zde najdeme i čtečku paměťových karet a automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Standardní operační paměť je 64 MB (nejde dále rozšířit) a maximální měsíční zátěž činí 10 000 stránek, nicméně doporučená měsíční zátěž je 930 stránek. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché, rychlé a neměli jsme s tím žádné větší potíže. Pokud jste již někdy něco takového dělali, zvládnete to i bez manuálu. Pro tiskárnu musíte najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, nacvaknout cartridge, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po spojení s počítačem a instalaci můžete využívat všechny funkce, které Lexmark nabízí. Co se týče operačních systémů, tento model podporuje samozřejmě systémy Windows (2000 SP4, XP, Vista, 7) a nechybí podpora ani pro Apple MAC OS X 10.3.9 a vyšší. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nebo si je můžete stáhnout z webu výrobce.

 

Lexmark Pinnacle Pro901

 

Rychlost tiskárny není nijak závratná a v této kategorii patří spíše k těm horším. V našem testu jsme při tisku černobílého textu dosáhli nejvyšší rychlosti 7.05 stránek za minutu (ppm), což je například proti konkurenční tiskárně Epson WorkForce 840 (12.48 ppm) opravdu rozdíl. Po stránce tisku fotografií je to ale o poznání lepší a dosáhli jsme nejlepšího výsledku 1.85 ppm, což zase patří mezi nadprůměr. Testování rychlosti jsme ukončili kopírováním, které je bohužel pomalé. Lexmark zvládl pouze 3.44 kopií za minutu, což je slabé. Jak jsme se již zmínili, tento model je zaměřený také na nízké provozní náklady. To je pravda a určitě to spousta lidí ocení, ale má to také svou nevýhodu. Kvůli úsporným cartridgům je zobrazení černé barvy vcelku slabé a nejvíce se to podepisuje na kvalitě tisku textu, která určitě nepatří mezi nejlepší. Kvalita tisku fotografií je ale slušná, hlavně ostrost a detailnost je na tom dobře a v tomto ohledu jsme byli spokojeni. A na závěr ještě jedna věc, která se nám líbila, a to sice fakt, že tiskárna je při všech operacích neuvěřitelně tichá.

 

Lexmark Pinnacle Pro901

 

Lexmark Pinnacle Pro901 je povedená multifunkční tiskárna, která toho umí za zhruba 4000 Kč nabídnout opravdu hodně. Kromě dobré výbavy, skvělého ovládacího panelu a WiFi rozhraní umí také velmi rychlý a kvalitní tisk fotografií a navíc je příjemně tichá. Nízké provozní náklady jsou dobrá věc, ale v tomto případě se negativně podepsaly na kvalitě tisku textu, která je kvůli hůře zobrazené černé barvě lehce podprůměrná. Rychlost tisku textu také není zázračná, stejně tak jako rychlost kopírky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark Pinnacle Pro901


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.