Přeposlat Brother MFC-J6510DW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J6510DW

26.05.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na novou multifunkční tiskárnu od společnosti Brother, a to konkrétně na model s označením MFC-J6510DW. Tento model se hodí jak pro použití v domácnosti, tak do kanceláře, a to díky bohaté výbavě a několika zajímavým vlastnostem.

 

Jedná se o inkoustovou barevnou multifunkční tiskárnu, a co se týče vlastností, tak kromě tisku se můžete těšit na kopírování, skenování a také na fax, což oceníte hlavně v kanceláři. Zde potěší také fakt, že tiskárna může fungovat i jako samostatná kopírka a fax. Po stránce velikosti se jedná o středně velký a těžký model, takže s manipulací nebo nalezením vhodného místa jsme neměli vůbec žádné problémy. Design tiskárny je vcelku povedený a tělu dominuje hlavně velký ovládací panel. Ten zabírá podstatnou část přední strany těla a obsahuje také barevný LCD displej. Na něm se zobrazují informace o tisku, o nastavení tiskárny a díky němu je ovládání vcelku jednoduché. Samotný ovládací panel se může zdát na první pohled trochu nepřehledný, ale velmi rychle jsme si na něj zvykli a orientace v něm nám nečinila žádné větší potíže. Tiskárna používá k tisku čtyři oddělené náplně, takže při vyčerpání vyměňujete pouze tu konkrétní barvu, která vám došla.

 

Brother MFC-J6510DW

 

Základní výbava tohoto modelu je celkem bohatá a najdeme zde například vstupní zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a také rozhraní PictBridge, které slouží k přímému tisku fotografií z fotoaparátu. Nesmí chybět ani čtečka paměťových karet a tiskárna umí tisknout z drtivé většiny dnes běžně používaných karet (například Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Secure Digital). Maximální měsíční zátěž je 12 000 stránek, což je pro domácnost více než dostatečné a určitě se s tím Brother neztratí ani v kanceláři. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a neměli jsme s tím žádné výraznější potíže. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po propojení s počítačem a následné instalaci ji můžete začít naplno využívat. Co se týče podporovaných operačních systémů, tiskárna umí pracovat jak pod Windows, tak pod systémem MAC OS a ovladače pro Windows 7 dostanete na CD spolu s tiskárnou. Všechny ovladače si ale samozřejmě můžete také stáhnout z webu výrobce.

 

Brother MFC-J6510DW

 

Konektivní výbava je standardní a přesně odpovídá této kategorii tiskáren. O spojení s počítačem se postará USB rozhraní a tiskárnu můžete samozřejmě také připojit do sítě, a to pomocí rozhraní Ethernet. Ve výbavě nechybí ani bezdrátový WiFi přijímač. Co se týče rychlosti tisku, tento model je na tom velmi dobře a ve své kategorii se řadí mezi ty nejlepší. Například barevnou fotografii v nejvyšším rozlišení a rozměru 4 x 6 palců zvládne tiskárna za 2:24 a čtyři stránky z Acrobat Readeru, které obsahovaly text i fotografie, byly dílem 1:03, což jsou výsledky více než slušné. Nejlepší na tomto modelu ale je, že umí tisknout a skenovat až do velikosti 11 x 17 palců, což vám jen tak nějaká tiskárna v této kategorii nenabídne a vůbec nepochybujeme o tom, že to spousta lidí využije. Kvalita tisku je skvělá, hlavně barevné fotografie jsou plné detailů, jednotlivé barvy jsou zobrazeny realisticky a ocenili jsme také velmi dobrou ostrost. Kvalita tisku textu je na tom obdobně a je dostatečná jak pro použití v domácnosti, tak v kanceláři.

 

Brother MFC-J6510DW

 

Multifunkční tiskárna Brother MFC-J6510DW nás zaujala jak designem, tak velmi dobrou výbavou a výkony. Díky faxu se hodí také pro použití v kanceláři, čemuž napovídá i možnost tisku a skenování až do velikosti 11 x 17 palců. Kvalita tisku textu a fotografií je velmi dobrá a cena se na našem trhu pohybuje okolo 7100 Kč.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J6510DW


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.