Přeposlat Canon Pixma MX885

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX885

20.05.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince se podíváme na test multifunkční tiskárny od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma MX885. Ve své kategorii se jedná o jeden z těch lepších modelů a hodí se i do více náročných domácnosti.

 

Canon Pixma MX885

 

Design této inkoustové tiskárny nás zaujal hned na první pohled. Pixma MX885 vypadá elegantně, moderně a tiskárně velmi slušela černá barva těla. Dílenské zpracování je vcelku slušné, ale v okolí ovládacího panelu je trochu horší a samotný panel působí trochu laciným dojmem. Jinak je ale samotný ovládací panel dobře navržený a po ergonomické stránce jsme k němu neměli žádné vážnější výhrady. Je vybaven také barevným LCD displejem s úhlopříčkou 3 palce, který ovládání a nastavení tiskárny výrazně usnadňuje. Na displeji se mimo jiné zobrazují také informace o tisku a nastavení tiskárny. Po stránce velikosti se jedná o průměrnou tiskárnu, najít vhodné místo na stole není problém a vzhledem k hmotnosti 11.7 kg je jednoduchá také manipulace. Jak jsme se již zmínili, jedná se o multifunkční tiskárnu a tento přístroj zvládne tisk, kopírování, skenování a najdeme zde také fax.

 

Canon Pixma MX885

 

Co se týče výbavy, v základu dostanete USB port, vstupní zásobník může mít kapacitu až 300 listů papíru a součástí výbavy je také automatický duplexer, který slouží k pohodlnému oboustrannému tisku. Díky USB portu můžete k tiskárně připojit také externí bluetooth, což umožňuje bezdrátové spojení. Tento model je přímo určený pro použití v domácnosti, ale vzhledem ke slušné výbavě a dobrým výkonům se Pixma hodí také do méně vytížené kanceláře. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a pokud jste to již někdy prováděli, určitě s tím nebudete mít žádný výraznější problém. Pro tiskárnu musíte najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge, připojit tiskárnu do elektrické sítě a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Samotná instalace je jednoduchá, rychlá, tiskárna podporuje operační systémy Windows XP / Vista / 7 a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačního systému MAC OS X. Ovladače dostanete na CD spolu s tiskárnou, ale samozřejmě si je můžete stáhnout také z webu.

 

Canon Pixma MX885

 

Konektivní výbava je vcelku slušná a najdeme zde již zmíněný USB port, rozhraní Ethernet a také bezdrátové rozhraní WiFi (Wireless 802.11n). Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která nás trochu zklamala. Není to sice nějak strašné, ale v této kategorii je spousta podstatně rychlejších tiskáren. Při černobílém tisku zvládne Pixma 12.5 stránek za minutu (ppm), zatímco při barevném se tato hodnota sníží až na 9.3 ppm. Fotografie o standardním rozměru 10 x 15 cm se dočkáte po 35 sekundách. To kvalita tisku je na tom o poznání lépe, hlavně tisk barevných fotografií je skvělý a v tomto ohledu se jedná o jeden z nejlepších modelů ve své kategorii. Při tisku fotografií nejvíce vynikne skvělé zobrazení barev, ostrost a také detailnost. Kvalita tisku textu je dostatečná a i když se nemůže rovnat s konkurenčními laserovými modely, byli jsme s ostrostí a čitelností textu spokojeni. Kopírka fungovala na výbornou a spokojeni jsme byli také se skenerem, který nabídne kvalitní skenování do počítače.

 

Canon Pixma MX885

 

Canon Pixma MX885 je velmi dobrá multifunkční tiskárna, která se hodí hlavně do domácnosti, ale vzhledem k výbavě a velmi dobré kvalitě tisku ji využijete také v kanceláři. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří výbava a kvalita tisku fotografií. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, tak to byl trochu hůře zpracovaný ovládací panel a nepříliš rychlý tisk.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MX885


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.