Přeposlat Brother HL-3040CN

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-3040CN

12.05.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme trochu blíže na laserovou single tiskárnu od společnosti Brother, a to konkrétně na model s označením HL-3040CN. Jedná se o tiskárnu určenou převážně pro použití v domácnosti, ale spoustu práce zastane také v méně vytížené kanceláři.

 

Brother HL-3040CN

 

Brother HL-3040CN je barevná laserová tiskárna, která je přímo ideální pro ty, co často tisknout klasický text, ale občas potřebují vytisknout také něco v barvě. No, nejedná se vlastně o laserovou, ale o LED tiskárnu, ale je to skoro totožná technologie jen s tím rozdílem, že LED tiskárny bývají menší a kompaktnější. Tento model není výjimkou a v porovnání s konkurenčními barevnými laserovými tiskárnami je vcelku kompaktní a skladný. Najít vhodné místo na stole není vůbec žádný problém, stejně tak jako manipulace. Hmotnost tohoto modelu je 19 kg, což sice není úplně nejmíň, ale v této kategorii je to více než akceptovatelné. Design tiskárny je vcelku povedený a nejvíce jsme ocenili jednoduchost a přehlednost těla. Barevná kombinace je taková normální a potěšilo nás také slušné dílenské zpracování. Na horní straně těla tiskárny najdeme jednoduchý ovládací panel, který se skládá z několika funkčních tlačítek a monochromatického displeje. Sice bychom zde raději viděli větší a barevný LCD displej, ale rychle jsme si na něj zvykli a celkové ovládání tiskárny je opravdu jednoduché.

 

Brother HL-3040CN

 

Na displeji se zobrazují informace o tisku a stavu tiskárny. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, což nám přišlo jako dostatečné, stejně tak jako maximální měsíční zátěž 25 000 výtisků. Automatický duplexer zde chybí, což je škoda, protože se jedná o velmi užitečnou věc. Shází zde také rozhraní PictBridge, ale dá se to pochopit, protože se nejedná o tiskárnu primárně určenou pro tisk fotografií. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a nezaznamenali jsme v tom žádný problém. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, zapojit náplně, zapojit tiskárnu do elektrické sítě, do počítače a po následné instalaci se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tiskárna podporuje všechny dnes běžné systémy a nebudou ochuzeni ani uživatelé MAC OS. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače, ale ty si můžete samozřejmě také najít na webu.

 

Brother HL-3040CN

 

Konkektivní výbava je standardní a kromě USB portu, který se stará o spojení tiskárny s počítačem, zde najdeme také rozhraní Ethernet, které slouží k připojení do sítě a pohodlnému sdílení mezi jednotlivými počítači. Velmi spokojeni jsme byli s rychlostí tisku, tiskárna zvládne černobílý i barevný tisk rychlostí až 17 stránek za minutu (ppm), což je v této cenové kategorii opravdu dobrý výsledek. S kvalitou tisku je to horší, ale naštěstí se to týká pouze tisku barevných fotografií. Tisk textu je kvalitní, jednotlivá písmena jsou dobře čitelná i při použití malého fontu a díky slušnému zobrazení černé barvy jsou písmena také dostatečně ostrá. Jak jsme se již zmínili, tisk barevných fotografií je pouze velmi průměrný, čekali jsme hlavně lepší ostrost a také lepší zobrazení barev. S tiskem grafiky se to má podobně, takže pro náročnější barevný tisk bychom vám doporučili sáhnout po nějakém jiném modelu. Provozní náklady jsou vcelku nízké a v této kategorii patří k těm nižším.

 

Brother HL-3040CN

 

Brother HL-3040CN je slušná single tiskárna, která vyniká hlavně jednoduchostí a v dané cenové kategorii dobrou výbavou. Velmi se nám líbila také rychlost tisku a relativně kompaktní rozměry. Kvalita tisku barevných fotografií a grafiky je spíše horší, ale za 4600 Kč, což je cena na našem trhu, je tento model dobrá volba.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-3040CN


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.