Přeposlat Xerox WorkCentre 6505DN

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox WorkCentre 6505DN

21.04.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Xerox WorkCentre 6505DN je na jednu stranu celkem kompaktní multifunkční tiskárna určená do vytížené kanceláře, ale na druhou stranu je pořád velká pro pohodlné umístění na pracovní stůl. S tímto modelem jsme ale byli velmi spokojeni a v dnešní recenzi se na něj podíváme trochu blíže.

 

Xerox WorkCentre 6505DN

 

Jedná se o barevnou laserovou multifunkční stanici, která zvládne tisk, kopírování, skenování a najdeme zde také fax, což je vzhledem k zaměření do vytížené kanceláře samozřejmé. To ale není všechno, stanice zvládne také pracovat jako samostatná kopírka, fax a můžete přes ni dokonce posílat maily, což jsme shledali jako celkem praktické. Na vzhled se v této kategorii příliš nehraje, takže ho probírat moc nemusíme. Daleko důležitější je, že je tělo stanice kvalitně zpracované a použité materiály jsou příjemné na dotek. Líbil se nám komplexní ovládací panel, který je vyvedený v modré barvě a mezi jeho největší přednosti patří určitě dobrá ergonomie. Tlačítka jsou rozmístěná logicky, jsou dobře přístupná a ovládání je tak příjemně jednoduché. Na ovládacím panelu najdeme také monochromatický displej, na kterém se zobrazují informace o průběhu práce. S jeho funkčností jsme byli spokojeni a větší barevný displej, které jsou dnes v kurzu, jsme ani nepostrádali.

 

Xerox WorkCentre 6505DN

 

Standardní zásobník pojme 250 listů papíru, což by mohlo být ve více vytížené kanceláři nedostatek, ale naštěstí je zde možnost zásobník rozšířit, a to o dalších 250 listů papíru. Maximální měsíční zátěž je 40 000 výtisků, což nám přišlo jako dostatek a součástí standardní výbavy je také automatický duplexer, což je pro kancelář nepostradatelné. Hmotnost tohoto modelu je 29.5 kg, což je celkem dost a pro manipulaci budou určitě lepší dvě osoby. Jak jsme se již zmínili, stanice je v rámci třídy celkem kompaktní, a širokém měřítku je to pořád macek. Uvedení do provozu není nijak přehnaně složité, a pokud s tím máte již trochu zkušeností, určitě to bez problémů zvládnete. Případná instalace do počítače probíhala rychle a zvládli jsme to napoprvé. Při našem testu jsme používali ovladače pro Windows 7 stažené z webu a všechno běželo tak, jak má. Trochu problémy jsme měli jenom s faxem. Z ovládacího panelu nemůžete odfaxovat nic, dokud nezadáte zip kód, ale nastavení s námi příliš nekomunikovalo a celkově nám zprovoznění faxu trvalo déle, než by bylo zdrávo. Daleko jednodušší je faxovat z počítače.

 

Xerox WorkCentre 6505DN

 

Konektivní výbava je na standardní úrovni a kromě USB portu, který slouží k propojení stanice s počítačem, a najdete zde také rozhraní ethernet pro připojení k internetové síti. S výkony stanice jsme byli vcelku spokojeni, barevný i černobílý tisk zvládne tento model rychlostí až 24 stránek za minutu (ppm), což je slušné a bez problémů by to mělo stačit i do vytížené kanceláře. Nejlepší je zcela jistě kvalita tisku textu. Při něm vynikne hlavně skvělé zobrazení černé barvy, ostrost a také čitelnost. Ta je velmi dobrá i při použití malého fontu a celkově musíme hodnotit tisk textu na jedničku. Tisk grafiky je na tom podobně a slušný je také tisk fotografií, ale přece jenom, pro tento účel jsou na trhu jiné druhy tiskáren. Kromě problémů s faxem jsme již žádné další neměli a jak kopírka, tak skener fungovaly skvěle a po stránce kvality jsme k nim neměli vážnější výhrady. Provozní náklady jsou vcelku příjemné a v této kategorii patří spíše k těm nižším.

 

Xerox WorkCentre 6505DN

 

Xerox WorkCentre 6505DN je velmi dobrá multifunkční stanice, která se nám až na několik drobných výjimek velmi líbila. Ocenili jsme jednoduchý ovládací panel, velmi dobrou výbavu a hlavně skvělou kvalitu tisku textu. Rychlost tisku byla také dobrá a jedinou výtku jsme měli k obtížněji nastavitelnému faxu.

 

Xerox WorkCentre 6505DN

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox WorkCentre 6505DN


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.