Přeposlat Dell V715w

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell V715w

19.04.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na velmi dobrou multifunkční tiskárnu od společnosti Dell s označením V715w. Tento model je určen převážně pro použití ve středně velké kanceláři, čemuž odpovídá jak výbava, tak výkony a také cena.

 

Dell V715w

 

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a nechybí zde ani fax, což je pro tiskárnu určenou do kanceláře nezbytně nutné. Tento model může fungovat také jako samostatná kopírka a fax. Po designové stránce je tato tiskárna vcelku povedená. Tělo je vyvedeno v praktické tmavé barvě, nicméně trochu na něm zůstávají otisky prstů a jiné nečistoty. Úroveň dílenského zpracování je skvělá a tiskárna je vyrobena z kvalitních a na dotek příjemných materiálů. Na přední části najdeme také přehledný a jednoduchý ovládací panel, který se skládá z LCD displeje o úhlopříčce 2.4 palců a několika funkčních tlačítek. Displej může být použit pro prohlížení fotografií před tiskem a zobrazují se na něm také informace o tisku a tiskárně. K ovládacímu panelu nemáme žádné vážnější výhrady, používá se dobře a rychle jsme si na něj zvykli.

 

Dell V715w

 

V základu dostanete zásobník na 150 listů papíru, rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu a samozřejmě také čtečku paměťových karet, která podporuje většinu dnes běžně používaných karet. Kromě tisku z paměťových karet můžete také tisknout z USB flash disku, což je velmi praktické a dobře využitelné. Součástí výbavy je také automatický duplexer pro oboustranný tisk, což je pro použití v kanceláři důležité a užitečné. Měsíční zátěž tohoto modelu je maximálně 10000 výtisků, což nám přišlo jako dostatečné. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a neměli jsme s tím vážnější potíže. Musíte pouze najít vhodné místo na stole, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, zapojit elektrický kabel a tiskárna může fungovat jako samostatná kopírka. Pro využití všech vlastností musíte tiskárnu spojit s počítačem, a to pomocí USB portu. Nesmí chybět ani rozhraní Ethernet a WiFi, které slouží k bezdrátovému připojení k internetové síti.

 

Dell V715w

 

Instalace do počítače je jednoduchá, rychlá a zvládli jsme to na první pokus. Ovladače dostanete samozřejmě na CD, ale můžete si je stáhnout také z webu výrobce. Co se týče operačních systémů, tento model podporuje Windows XP / Vista / 7 a ochuzeni nebudou ani uživatelé MAC OS X. Rychlost tisku textu nás trochu zklamala, při našem testu jsme dosáhli maximálního výkonu 2.5 stránky za minutu (ppm), což opravdu není nijak zázračný výsledek a většina multifunkčních tiskáren v této kategorii to umí lépe. Na druhou stranu, při tisku barevných fotografií byly výsledky už o poznání lepší a povedlo se nám vytisknout fotografii o klasickém rozměru 4 x 6 za 41 sekund. Kvalita tisku je velmi dobrá, hlavně tisk textu se nám opravdu zamlouval a ostrostí a zobrazením černé barvy nemá daleko do kvality, kterou předvádějí konkurenční laserové tiskárny. Kvalita tisku fotografií je určitě nadprůměrná a nejvíce se nám líbila ostrost a slušná detailnost. Úroveň kvality skeneru a kopírky nijak nevybočuje z průměru a pro použití v menší kanceláři bez problémů stačí.

 

Dell V715w

 

Dell V715w je velmi dobrá multifunkční tiskárna, které se sice několik chybek nevyhnulo, ale ve finále jsme byli spokojeni. Líbila se nám hlavně slušná výbava, jednoduché ovládání a velmi dobrá kvalita tisku. Rychlost tisku nás trochu zklamala, ale například fotografie tiskne tento model překvapivě rychle.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell V715w


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.