HP


Přeposlat HP Officejet 100 Mobile Printer - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet 100 Mobile Printer - první dojmy

13.04.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárny nemusí být pouze velké multifunkční, ale své nezastupitelné místo na trhu mají také kompaktní fototiskárny, které jsou populární hlavně v domácnostech. V dnešní novince se na jednu takovou podíváme, měli jsme možnost si v rychlosti vyzkoušet model Officejet 100 Mobile Printer od společnosti HP.

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - první dojmy

 

Hned na první pohled nás u této single inkoustové tiskárny zaujaly malé rozměry a kompaktní tělo, což je u takto zaměřeného přístroje samozřejmě v pořádku. Tento model je určený hlavně pro ty, co potřebují často tisknout a tiskárnu vozí s sebou. Hmotnost je velmi příjemných 2.7 kg i s baterií, takže manipulace opravdu není problém. Po stránce vzhledu jsme k této tiskárně neměli vůbec žádné výhrady, je elegantní, trochu nenápadná a líbily se nám hlavně její čisté linie. Potěšitelný je také fakt, že tělo je velmi nízké, což usnadňuje přenášení a manipulaci. Tisknout můžete až v okamžiku, kdy odklopíte horní panel a poté se vám také ukáže ovládací panel. Ten je opravdu jednoduchý a skládá se pouze ze čtyř funkčních tlačítek, nicméně u tiskárny, která pouze tiskne, bychom ani složitější ovládací panel neočekávali a jednoduchý koncept ovládání jsme přivítali s nadšením.

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - první dojmy

 

Základní výbava je vcelku slušná a najdeme zde například rozhraní PictBrigde pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu a také USB, takže můžete tisknout i z USB flash disku. Základní zásobník pojme 50 listů papíru a doporučená měsíční zátěž je 500 výtisků, což je vzhledem k zaměření tiskárny dostatečné. Hodnotě 500 výtisků odpovídá také baterie, která na plné nabití zvládne zhruba právě tento počet. Officejet 100 zvládne tisk na papíry o rozměrech jak 8.5 x 11, tak 4 x 6 palců. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a určitě s tím nebudete mít žádné vážné problémy. Stačí zapojit náplň, naplnit zásobník papírem a tiskárna je připravena k práci. O spojení s počítačem nebo jiným přístrojem se stará klasické rozhraní USB 2.0 a vzhledem k přítomnosti bezdrátového rozhraní Bluetooth můžete tisknout také "bez drátu", což je přesně to, co od takové tiskárny očekáváme.

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - první dojmy

 

Rychlost tisku sice není nijak zázračná, ale není ani nijak špatná a vzhledem ke kompaktním rozměrům a jistým omezením se nám zdálo 5 stránek za minutu (ppm) při černobílém a 3.5 ppm při barevném tisku jako slušný výsledek. Tiskárna zvládne maximální rozlišení tisku 4800 x 1200 dpi a to v případě, že budete tisknout z počítače. Při tisku z počítače budete mít také lepší možnosti úpravy fotografií, což určitě spousta uživatelů ocení. Pokud se rozhodnete tisknout ,,za chůze“, tak bude tiskárna poháněna pomocí vcelku výkonné baterie Lithium-ion. Kromě standardních náplní je tento model kompatibilní také s většími náplněmi, které mají kapacitu na 480 (černá barva) a 560 stránek (barevný cartridge). Kvalita tisku je na tom vcelku dobře a velmi se nám líbily hlavně detailní fotografie a slušné zobrazení barev. Tento model je primárně určen pro tisk fotografií a grafiky, ale tisk textu byl více než dostatečný.

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - první dojmy

 

První dojmy z této kompaktní tiskárny jsou vesměs velmi dobré, a pokud hledáte opravdu malé rozměry a nízkou hmotnost, mohl by být tento model pro vás to pravé. Je elegantní, dobře vybavený, baterie něco vydrží a kvalita tisku je na tak malé rozměry opravdu slušná.

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - první dojmy

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Officejet 100 Mobile Printer - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.