Přeposlat Lexmark Prevail Pro705 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark Prevail Pro705 - recenze

11.04.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Na rozdíl od konzumně zaměřené modelové řady Platinum Pro je modernější řada tiskáren Prevail Pro určena hlavně do kanceláře. V dnešní recenzi se podíváme na model s označením Prevail Pro705, která se nám v několika vlastnostech velmi zalíbil.

 

Jedná se o inkoustovou barevnou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisk, kopírování, skenování a najdeme zde také fax, takže zaměření na kancelář je více než patrné. Po designové stránce se jedná o normální multifunkční tiskárnu, takže vzhled je spíše praktický a zaměřený tak, abyste se rychle sžili s ovládáním. Po velikostní stránce jsme byli s tímto modelem spokojeni, není sice nějak kompaktní, ale na druhou stranu není ani nijak extrémně velký. Najít tak vhodné místo na stole je jednoduché a vzhledem k hmotnosti 9.27 kg je bezproblémová také manipulace. Přední části tiskárny dominuje rozměrný a komplexní ovládací panel, který se skládá z LCD displeje a několika funkčních tlačítek. Tady je jeden z hlavních rozdílů proti do domácnosti zaměřených modelů Platinum. Zatímco ty obsahují jednoduchý ovládací panel skládající se hlavně z velkého dotykového displeje, profesionálnější řada Prevail Pro se spoléhá na menší barevný displej s úhlopříčkou 2.4 palců a rozměrný ovládací panel. Ten je sice na první pohled celkem složitý, ale určitě si na něj rychle zvyknete a poté vám již ovládání nebude dělat žádné vážnější problémy.

 

Lexmark Prevail Pro705 - recenze

 

Co se týče základní výbavy, najdeme zde všechno podstatné, co bychom mohli od podobného modelu očekávat. O oboustranný tisk se stará užitečný automatický duplexer a samozřejmostí je i čtečka paměťových karet a přítomnost rozhraní PictBridge, díky kterému můžete tisknout fotografie přímo z fotoaparátu. Základní zásobník pojme 150 listů papíru a měsíčně můžete vytisknout až 10 tisíc stránek papíru, což nám do kanceláře přijde jako dostatečné. Uvedení do provozu jsme zvládli velmi rychle a nedělalo nám to žádné vážnější problémy. Pro tiskárnu jsme našli vhodné místo na stole, poté zapojili náplně, propojili ji s počítačem a po instalaci se můžete pustit do práce. Samotná instalace je jednoduchá, rychlá a zvládli jsme to v pohodě. Použít můžete většinu dnes běžných používaných operačních systémů, jako Windows nebo MAC OS, přičemž my jsme používali Windows 7 a vše probíhalo bez problémů. Ovladače dostanete na CD spolu s tiskárnou a v případě potřeby si je můžete samozřejmě stáhnout z webu výrobce.

 

Lexmark Prevail Pro705 - recenze

 

Co se týče konektivity, tak o tu se stará USB port a najdeme zde také WiFi, která slouží pro připojení k internetu, což je navíc velmi jednoduché. U tohoto modelu je zcela jistě nejlepší rychlost tisku textu, nic rychlejšího v této kategorii tiskáren jen tak nenajdete a Lexmark zvládne až 7.33 stránek za minutu (ppm). Rychlost tisku barevných fotografií je sice trochu pomalejší, ale pořád se jedná o nadprůměrné výsledky. Skvělá je i kvalita tisku textu, která nás trochu překvapila a ocenili jsme hlavně rozumnou čitelnost i při použití malého fontu. Ve skutečnosti se kvalita tisku textu přibližuje laserovým tiskárnám. Kvalita tisku barevných fotografií nás naopak zklamala. Detaily jsou pouze průměrné, fotografie nebyly ani příliš ostré a v tomto ohledu jsme prostě čekali něco víc. Kvalita kopírování i skenování je velmi dobrá a patří v této kategorii k těm nejlepším.

 

Lexmark Prevail Pro705 - recenze

 

Lexmark Prevail Pro705 je velmi dobrá multifunkční tiskárna, která v několika ohledech patří úplně mezi ty nejlepší, jaké můžete sehnat, ale v několika ohladech zase zklamala. Nejvíce jsme byli zklamáni kvalitou tisku fotografií, která není příliš dobrá - i podstatně levnější inkoustové barevné tiskárny zvládnou tisk fotek lépe. Naopak nejvíce nás potěšila nadprůměrná výbava, velmi dobrá rychlost tisku textu a jeho špičková kvalita.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark Prevail Pro705 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.