HP


Přeposlat HP LaserJet Pro M1536dnf - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro M1536dnf - první dojmy

28.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince se podíváme na první dojmy z rychlého testu monochromatické multifunkční stanice od společnosti HP, a to konkrétně na model s označením LaserJet Pro M1536dnf. Pokud sháníte nový přístroj do kanceláře, je tato stanice takřka ideální volba.

 

Jak jsme se již zmínili, tento model je určený hlavně pro použití v kanceláři, čemuž odpovídá jak vzhled, tak výkony a výbava. Zvládne samozřejmě všechno, co byste od takového přístroje očekávali a potřebovali, takže se můžeme těšit na tisk, kopírování, skenování a najdeme zde také fax. Po designové stránce se jedná o přístroj typický pro kancelář. Tělo je celé černé, použité plasty jsou vcelku kvalitní a dílenské zpracování je slušné. Co se týče velikosti, nejedná se o žádného prcka, ale velikost těla není ani přehnaná a najít pro stanici vhodné místo by neměl být zásadnější problém. Hmotnost stanice činí 11.7 kg, což není úplně málo, ale manipulaci zvládne v pohodě i jeden člověk. Na horní straně těla stanice se nachází vcelku rozměrný ovládací panel, který je však dobře navržený a s ovládáním a nastavením jsme neměli větší problémy.

 

HP LaserJet Pro M1536dnf - první dojmy

 

Panel obsahuje samozřejmě také displej, na kterém se zobrazují informace o tisku a nastavení tiskárny a tentokrát je vcelku malý a má pouze dva řádky. Je ale dobře čitelný a nastavení výrazně usnadňuje. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, což je dostatečná hodnota a doporučené měsíční zatížení činí až 8000 výtisků. Výbava zahrnuje také automatický duplexer, který je pro použití v kanceláři nepostradatelný. Uvedení stanice do provozu je jednoduché, rychlé a intuitivní. Musíte najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge a po zapojení do elektrické sítě a do počítače se můžete pustit do práce. Samotná instalace proběhla bez problémů (používali jsme operační systém Windows 7) a ovladače jsou k dispozici na webu výrobce, ale samozřejmě je dostanete také na CD jako součást balení. Kromě systémů Windows podporuje tento model také systémy MAC OS a Linux a některé jeho varianty.

 

HP LaserJet Pro M1536dnf - první dojmy

 

O pohon tohoto modelu se stará procesor pracující na frekvenci 500 MHz a paměť čítá 128 MB. O připojení k počítači se stará klasické rozhraní USB 2.0 a najdeme zde také Ethernet, díky kterému můžete stanici zapojit i do sítě. S rychlostí tisku jsme byli velmi spokojeni, prvního výtisku se dočkáte již za 8.5 s a maximální rychlost je až 25 stránek za minutu (ppm), což je pro použití v kanceláři zcela dostatečné. Co se týče kvality tisku, tak maximální rozlišení je 600 x 600 dpi a s kvalitou jsme byli vcelku spokojeni. Nejlepší je kvalita tisku textu, jednotlivá písmena jsou dobře čitelná i při použití malého fontu a nejvíce vynikne hlavně skvělé zobrazení černé barvy. Kvalita tisku grafiky je také velmi dobrá. Skener odváděl svou práci dobře, zvládne rychlost až 15 stránek za minutu a maximální optické rozlišení činí 1200 dpi. Rozlišení kopírky je maximálně 600 x 600 dpi a nejvyšší počet kopií činí 99. Fax zvládne odeslat jednu stránku za 3 s a v paměti můžete uchovat až 400 stran, což v kanceláři oceníte.

 

HP LaserJet Pro M1536dnf - první dojmy

 

HP LaserJet Pro M1536dnf je velmi dobrá multifunkční stanice, která se nám líbila takřka ve všech ohledech. Nastavení je jednoduché, výbava je velmi dobrá a kvalita a rychlost tisku jsou také na dobré úrovni. Byli jsme spokojeni také s kopírkou a skenerem. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 5970 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro M1536dnf - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.