Přeposlat Brother MFC-J6710dw - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J6710dw - první dojmy

10.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Před několika málo týdny představila společnost Brother novou modelovou řadu profesionálních multifunkčních stanic určenou pro použití v kanceláři. Dnes se podíváme na první dojmy z testu modelu MFC-J6710dw.

 

Brother MFC-J6710dw - první dojmy

 

Tato modelová řada obsahuje tři multifunkční stanice, přičemž dnešní testovaný model sedí přesně uprostřed. Základ této řady tvoří nejlevnější stanice s označením MFC-J6510dw a uzavírá ji verze MFC-J6910dw, která je nejdražší. Začneme jako vždy vzhledem, který sice u multifunkčních stanic určených hlavně do kanceláře není příliš důležitý, ale i tak potěší. Tato stanice se nám vcelku líbila, vypadá moderně a navíc je dobře zpracovaná. Plasty nejsou lesklé, což je praktické, protože nejsou náchylné na otisky prstů a to je v kanceláři hodně důležité, protože se zde o jeden přístroj většinou dělí více uživatelů. Jedná se o multifunkční stanici, takže se můžeme těšit na tisk, kopírování, skenování a najdeme zde také fax. Velkou část přední strany zabírá rozsáhlý ovládací panel, který se skládá množství funkčních tlačítek a obsahuje také barevný LCD displej s úhlopříčkou 3.3 palců.

 

Brother MFC-J6710dw - první dojmy

 

 

Díky tomuto displeji je ovládání a nastavení velmi jednoduché, a to i přes to, že ovládací panel vypadá na první pohled možná trochu složitě. Velmi dobrá je už základní výbava, která čítá například vstupní zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a také čtečku paměťových karet (ta zvládne formáty Memory Stick, Memory Stick Pro, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, SD, SDHC, Multimedia Card a Multimedia Card Plus). USB porty jsou samozřejmostí a měsíční zátěž tohoto modelu čitá 5 000 výtisků. Uvedení stanice do provozu je vcelku jednouché a pokud jste to již někdy prováděli, pravděpodobně s tím nebudete mít vážnější problémy. Pro stanici musíte najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge, zapojit stanici do elektrické sítě a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce.

 

Brother MFC-J6710dw - první dojmy

 

 

Instalace je rychlá a propojení s počítačem obstarává klasický USB port, nicméně zde najdeme také rozhraní Ethernet a WiFi, což je v dnešní době samozřejmost. Ovladače dostanete na CD, ale můžete si je samozřejmě stáhnout i z webu výrobce. Při našem testu jsme si vyzkoušeli jak operační systém Windows 7, tam MAC OS, přičemž v obou případech probíhalo vše bez problémů. Co se týče rychlosti, tak tento model je na tom vcelku dobře a můžeme se těšit na rychlost 12 stránek za minutu (ppm) při černobílém a 10 ppm při barevném tisku. Na trhu jsou samozřejmě i rychlejší stanice, ale i toto jsou plně dostačující hodnoty. Kvalita tisku je opravdu skvělá, a to jak tisku grafiky, tak textu a fotografií. Při textu vynikne slušné zobrazení černé barvy, a přestože není tak dobré, jako u laserových tiskáren, velmi zdatně jim konkuruje. Kvalita tisku fotografií je skvělá a v tomto ohledu se jedná o jeden z nejlepších modelů ve své třídě. Spokojeni jsme byli také s tiskem grafiky. Co se týče rozlišení, tak maximum je 6000 x 1200 dpi.

 

Brother MFC-J6710dw - první dojmy

 

 

Brother MFC-J6710dw je velmi dobrá multifunkční stanice určená pro použití v kanceláři, která vyniká hned v několika ohledech. Potěšil nás povedený vzhled, slušná základní výbava a takřka všechny úkony, které stanice nabízí, zvládá na výbornou. Při tisku nejvíce vyniklo dobré zobrazení černé barvy a také celková detailnost a ostrost.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J6710dw - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.