Přeposlat Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

08.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Jedny z nejlepších multifunkčních stanic na trhu vyrábí zcela jistě společnost Canon. V dnešní novince se podíváme hned na dva nové modely, které jsou určeny hlavně pro použití ve středně vytížené kanceláři. Pojďme se podívat na první fotografie a informace.

 

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

Konkrétně se jedná o modely s označením imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550, přičemž hlavní rozdíly jsou převážně ve výbavě. Obě multifunkční tiskárny jsou monochromatické a prvně uvedený model zvládne jak tisk, tak kopírování či skenování a najdeme zde také fax. Ten model imageCLASS D550 postrádá, ale vzhledem k nepatrně lepším výkonům se do kanceláře hodí úplně stejně. Rozměry a hmotnost jsou u obou modelů velmi podobné a určitě se nejedná o nejkompaktnější modely na trhu. Po stránce vzhledu jsou obě tiskárny celkem odlišné a model D550 je ve všech směrech jednodušší. Má například jednodušší ovládací panel s menším počtem funkčních tlačítek a také menší displej. Ovládací panel na tiskárně MF4450 je podstatně rozsáhlejší, nicméně není nijak extrémně složitý a dá se na něj také zvyknout. Dílenské zpracování je u obou modelů na velmi dobré úrovni. Základní výbava obou modelů je vcelku slušná - u tiskárny MF4450 se můžeme těšit například také na automatický duplexer a v obou případech se dočkáme také rozsáhlého zásobníku na papír. Základní konektivní prvek je samozřejmě rozhraní USB, které se stará jak o propojení tiskáren s počítačem, tak o připojení například USB flash disku a jiných USB propriet.

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

Oba modely se pyšní hlavně rychlým tiskem a také velmi rychlým kopírováním. První kopie se podle oficiálních informací dočkáme zhruba po 9 sekundách a maximální rozlišení kopírování je v obou případech stejné, a to 600 x 600 dpi. Maximální rychlost kopírování se sice liší, ale opravdu pouze minimálně. Model D550 zvládne až 26 kopií za minutu, zatímco model MF4450 zvládne 24 kopií za minutu, což je sice méně, ale je opravdu pouze nepatrný rozdíl.V rychlosti klasického tisku je na tom model D550 také o něco málo lépe, ale rozdíl mezi 26 stránkami za minutu (ppm) a 24 ppm je opravdu minimální a pro drtivou většinu uživatelů by to mělo být dostatečné. Oba modely zvládnou maximální rozlišení tisku 1200 x 600 dpi. Canon se pyšní hlavně špičkovou kvalitou tisku textu, což se dá od laserových tiskáren určitě očekávat, nicméně jsme si to zatím nemohli vyzkoušet a s tím musíme počkat až na první oficiální test. Stejné to bude také s tiskem fotografií a grafiky, ale tyto stanice jsou zaměřeny hlavně na perfektní tisk textu. Spolu s oběma modely dostanete také CD s ovladači pod jednotlivé operační systémy a tyto ovladače si můžete samozřejmě stáhnout také z webu výrobce. Co se týče operačních systémů, můžete použít jak Windows XP, tak Visty, 7 a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému MAC OS. Prodej by měl začít koncem měsíce března, a to za ceny v přepočtu 4400 Kč (MF4450), respektive 5300 Kč (D550).

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.