Přeposlat Dell 1355cnw - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell 1355cnw - první dojmy

04.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dell má na trhu několik velmi zajímavých multifunkčních tiskáren, které jsou určeny jak pro použití v domácnosti, tak v kanceláři. V dnešní novince se podíváme na první dojmy z testu multifunkční tiskárny 1355cnw.

Dell 1355cnw - první dojmy

Řada 1355 obsahuje dva multifunkční modely, přičemž od sebe se liší hlavně výbavou. Jedná se o LED tiskárny a dnešní testovaný model je díky rozsáhlé výbavě vhodný hlavně pro použití v kanceláři. Tiskárna zvládne kromě tisku také kopírování, skenování a fax, což upotřebíte hlavně právě v kanceláři. Po designové stránce se jedná o typickou Dell tiskárnu, takže tělo je velmi geometrické, je to taková krabice, ale rozměry jsou vcelku kompaktní, takže manipulace je relativně jednoduchá a problém by vám nemělo dělat ani nalezení vhodného místa na stole. Kompletní hmotnost tiskárny je i s náplněmi a papírem 15.5 kg, což je v této kategorii slušné. Dílenské zpracování těla tiskárny je velmi dobré a použité plasty jsou příjemné na dotek. Na horní straně těla se nachází rozměrný ovládací panel, který sice obsahuje spoustu funkčních tlačítek, ale ta jsou intuitivně rozvržena a na panel jsme si rychle zvykli. Přesně podle trendů dnešní doby obsahuje ovládací panel také LCD displej, ale tentokrát se nejedná o barevný LCD displej, ale o monochromatický se čtyřmi řádky. Na displeji se zobrazují informace o tisku a nastavení tiskárny, takže samotné ovládání je díky tomu jednoduché a intuitivní. Standardní zásobník na papír pojme 150 listů a je spojený ještě se zásobníkem s přímým průchodem papíru, který pojme dalších 10 listů. Celkem je tedy kapacita zásobníků 160 litrů, což je vcelku slušné.

Dell 1355cnw - první dojmy

Uvedení tiskárny do provozu bylo rychlé a jednoduché. Stačí nalézt vhodné místo na stole, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Instalace je rychlá, ovladače dostanete na CD spolu s tiskárnou a samozřejmě si je můžete stáhnout z webu výrobce. Co se týče operačních systémů, můžete použít jak Windows XP/ Vista / 7, tak operační systém MAC OS. Při našem testu jsme používali Windows 7 a všechno probíhalo naprosto bez problémů. O pohon tiskárny se stará procesor pracující na frekvenci 295 MHz, který je podpořený operační pamětí 128 MB. Trochu nás zamrzelo, že ve výbavě není automatický duplexer, ale pouze manuální. Měsíční zátěž je 30 tisíc výtisků, což by mělo stačit většině uživatelů. Co se týče rychlosti, byli jsme celkem spokojeni a můžete se těšit na tisk o rychlosti 15 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém a 12 ppm při barevném tisku. Rychlost se samozřejmě může lišit v závislosti na nastavení. Kvalita tisku je velmi dobrá, tiskárna zvládá hlavně velmi dobře text, a to hlavně díky skvělé prezentaci černé barvy. Jednotlivá písmena byla bez problémů čitelná i při použití malého fontu. Kvalita tisku fotografií a grafiky je taktéž na vysoké úrovni a v této kategorii patří mezi ty nejlepší. Ještě jsme se nezmínili o konektivitě, tak vězte, že o propojení tiskárny s počítačem se stará klasické rozhraní USB 2.0 a najdete zde také Ethernet, který se stará o zapojení do internetové sítě.

Dell 1355cnw - první dojmy

Dell 1355cnw - první dojmy

Dell 1355cnw je velmi dobrá multifunkční tiskárna, která nabídne při relativně kompaktních rozměrech slušné výkony a také dobrou výbavu. Do kanceláře je jako dělaná, a to i proto, že obsahuje fax. Kvalita tisku je velmi dobrá a při našem testu nejvíce vynikl monochromatický tisk textu. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 9655 Kč bez DPH.

Dell 1355cnw - první dojmy

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell 1355cnw - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.