Přeposlat Canon Pixma MX410

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX410

02.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na další multifunkční tiskárnu z populární modelové řady Pixma od Canonu. Jedná se o model s označením MX410 a vyznačuje se hlavně nízkou pořizovací cenou a slušnou výbavou. Pokud hledáte novou tiskárnu do domácnosti, tento model byste měli vzít v potaz.

Canon Pixma MX410

Design je takřka stejný, jako u vybavenějšího modelu MX420 a vcelku se nám líbil. Tiskárna vypadá moderně a i když je tělo z částečně lesklého černého plastu nepraktické, protože je to lapač nečistot, dílenské zpracování je dobré. Po stránce rozměrů jsme byli také spokojeni, tiskárna je vcelku kompaktní a manipulace je tak bezproblémová. Najít vhodné místo na stole by vám také nemělo dělat problémy. Tento model je určen převážně pro použití v domácnosti nebo méně náročné kanceláři, čemuž odpovídá jak výbava, tak výkony a cena. Tiskárna zvládne tisk, kopírování, skenování a najdete zde také fax. Přední straně těla tiskárny dominuje vcelku velký, ale přehledný panel, přes který se tiskárna ovládá a nastavuje. Na ovládacím panelu najdeme také displej s úhlopříčkou 1.8 palců, ale nejedná se o klasický barevný LCD displej, ale pouze o dvouřádkový, který není pro pohodlné nastavování tak vhodný. Nicméně jsme si na něj zvykli. Rozvržení panelu je slušné, všechna tlačítka jsou rozmístěna intuitivně a dobře se používají. Výbava pro tisk je pouze základní, najdeme zde sice rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu, ale například čtečka paměťových karet zde úplně chybí, což nás zklamalo. To znamená, že při tisku fotografií jste, pokud nechcete tisknout přímo z počítače, odkázáni pouze na tisk přes PictBridge. Spousta lidí je ale zvyklá na tisk z paměťové karty, takže absenci čtečky hodnotíme jako nedostatek.

Canon Pixma MX410

Canon Pixma MX410

Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a pokud jste s tím měli už dříve nějaké zkušenosti, problémy nebudete mít ani teď. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po spojení a následné instalaci do počítače se můžete pustit do práce. Samotná instalace byla rychlá a v průběhu našeho testu jsme používali operační systém Windows 7 64bit. Instalační CD s ovladači dostanete spolu s tiskárnou a samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce. Co nás u tohoto modelu vyloženě zklamalo, byla rychlost tisku. Ta dosahuje spíše horších hodnot a v této kategorii najdete na trhu spoustu daleko rychlejších tiskáren. Při našem testu jsme se dostali na rychlost 6.08 stránek za minutu (ppm) při testu textu, 2.03 ppm při tisku grafiky a tisk fotografií patřil také spíše k těm horším. To kvalita tisku je už o poznání lepší a tisk je kvalitní jak v případě textu, tak grafiky a i fotografií. Při textu nejvíce vynikne dobré zobrazení černé barvy a slušná ostrost. U fotografií jsme ocenili zase věrné zobrazení barev a vysokou úroveň detailnosti. Tiskárna zvládne také tisk z videa, které natočíte vaším fotoaparátem. Tato technologie se jmenuje HD Movie Print. Tuto funkci jsme si samozřejmě vyzkoušeli a s výsledkem jsme byli velmi spokojeni. Provozní náklady jsou v normě a nijak se neliší od většiny podobných modelů v této kategorii.

Canon Pixma MX410

Canon Pixma MX410

Canon Pixma MX410 je slušná multifunkční tiskárna, kterou oceníte hlavně v domácnosti. Nabízí se za přijatelnou cenu, je jednoduchá a nabízí velmi dobrou kvalitu tisku. Rychlost tisku trochu pokulhávala a zklamala nás také absence čtečky paměťových karet, ale to byly jediné výraznější nedostatky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MX410


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.