Přeposlat Xerox představuje 5 nových single a multifunkčních tiskáren

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox představuje 5 nových single a multifunkčních tiskáren

28.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní krátké novince se podíváme na společnost Xerox, která představila hned pět nových single a multifunkčních tiskáren, které jsou určeny pro použití v malých a středně velkých kancelářích. Xerox se zaměřil hlavně na nízké provozní náklady a vysokou produktivitu.

Xerox představuje 5 nových single a multifunkčních tiskáren

Všech pět modelů tak bude vybaveno technologií Xeroxu pro snížení provozních nákladů, která je označována názvem EA Eco. Díky této technologii používají tiskárny při práci nižší teploty a šetří tak tonery, přičemž tato technologie byla až doposud dostupná pouze u profesionálních modelů, které byly určeny hlavně k tisku fotografií a grafiky. Co se týče konkrétních modelů, můžeme se těšit na Phaser 6010n, Phaser 6505n, Phaser 6505dn, WorkCentre 6505n a WorkCentre 6505dn, přičemž hlavní rozdíly budou samozřejmě ve výbavě a výkonech. Design je rozdílný v rámci modelových řad, ale mezi jednotlivými modely je takřka identický. Řada Phaser je kompaktnější a její vzhled je takový nenáročný. Tiskárny v této modelové řadě působí takovým příjemně jednoduchým dojmem, což je určitě dobře a nenáročné používání zcela jistě většina uživatelů ocení. Tato řada jsou barevné single tiskárny, takže zvládnou jenom tisk, ale dá se očekávat, že tisk bude velmi kvalitní. Na levé straně horní části těla tiskárny se nachází jednoduchý a přehledný ovládací panel, který se skládá pouze z několika funkčních tlačítek a malého informačního displeje. Model Phaser 6010n je taková vstupní a nejlevnější tiskárna v této řadě, takže modely 6505n a 6505dn jsou dražší a lépe vybavené. Hlavní rozdíly mezi tiskárnami 6505n a 6505dn je v přítomnosti automatického duplexeru (6505dn) už v základní výbavě.

Xerox představuje 5 nových single a multifunkčních tiskáren

Ještě se na chvíli vrátíme k vstupní tiskárně 6010n. Ta zvládne tisk maximální rychlostí 12 stránek za minutu (ppm) v barvě a 15 ppm při monochromatickém tisku, přičemž měsíčně zvládne až 30 000 výtisků, což není vůbec špatné. O pohon tohoto modelu se stará procesor o výkonu 384 MHz a operační paměť činí 128 MB. Součástí výbavy je rozhraní USB a možnost zapojit tiskárnu do internetové sítě. Modely Phaser 6505n a Phaser 6505dn jsou na tom trochu lépe, zvládnou tisk o rychlosti 24ppm, mají vstupní zásobník na 250 listů papíru a jejich měsíční vytíženost je 40 000 výtisků. Mají také výkonnější procesor, který pracuje na frekvenci 400 MHz a operační paměť činí 256 MB. Co se týče modelové řady WorkCentre, ta je multifunkční, takže kromě tisku zvládnou obě tiskárny také kopírování, skenování a najdeme zde i fax. Už na první pohled je vidět, že se jedná o profesionální stanice určené pro použití v kanceláři, čemuž odpovídá také rozměrný a komplexní ovládací panel a dobrá práce s papírem. Mezi jednotlivými modely (WorkCentre 6505n a WorkCentre 6505dn) je opět hlavní rozdíl v přítomnosti automatického duplexeru u verze 6505dn už v základní výbavě. Po stránce výkonů jsou na tom oba modely stejně, můžeme se těšit na maximální rozlišení skeneru 1200 x 1200 dpi, procesor pracující na frekvenci 533 MHz a operační paměť rozšiřitelnou až na 768 MB. Ceny budou začínat na 300 dolarech (cca 5500 Kč, model Phaser 6010n) a končit na 750 (cca 13875 Kč, model WorkCentre 6505dn), přičemž mezi jednotlivými modely je rozdíl zhruba 100 dolarů.

Xerox představuje 5 nových single a multifunkčních tiskáren


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox představuje 5 nových single a multifunkčních tiskáren


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.