Přeposlat Kodak ESP C310 - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak ESP C310 - první dojmy

24.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Stejně jako například společnosti Canon nebo Epson, i Kodak představil na konferenci CES 2011 několik nových tiskáren. V dnešní novince se podíváme na první dojmy z testu modelu ESP C310, který potěší hlavně méně náročné domácí uživatele.

Kodak ESP C310 - první dojmy

Vlastně celá série ESP 30 od Kodaku je určena pro použití v domácnosti, čemuž odpovídá výbava, výkony a také provozní náklady, které patří v této kategorii mezi ty nejmenší. To, že je tento model hlavně pro nenáročné uživatele, poznáte hned na první pohled, a to díky velmi jednoduchému a nekomplikovanému designu. Ten se nám vcelku líbil, protože není přeplácaný a na těle tiskárny najdete pouze to, co budete nezbytně nutně potřebovat. Potěšily nás také relativně kompaktní rozměry, manipulace s touto tiskárnou opravdu není problém a stejně jednoduché je také nalezení vhodného místa na stole. Celé tělo, kromě žlutého pruhu na přední části, je vyvedeno z matného plastu, což je praktické, protože na něm takřka vůbec nezůstávají otisky prstů. Ještě jsme se ani nezmínili, co tato multifunkční tiskárna umí. Zvládne všechno, co budete v domácnosti kdy potřebovat a kromě tisku můžete použít také kopírku a skener. Jedná se o barevnou inkoustovou tiskárnu, takže na své si přijdou také milovníci tisku fotografií. Jednoduchý ovládací panel se nachází na horní straně těla tiskárny a obsahuje 1.5 palcový LCD displej a šest funkčních tlačítek. Hlavní ovládací prvek je směrové kolečko s potvrzovacím tlačítkem uprostřed. S ovládacím panelem jsme byli velmi spokojeni, dobře se používá, funkční tlačítka jsou intuitivně rozvržena a celkově je s ním práce bezproblémová.

Kodak ESP C310 - první dojmy

Kodak ESP C310 - první dojmy

Co se týče základní výbavy, tak ta je opravdu základní a najdeme zde například vestavěnou čtečku paměťových karet (můžete použít typy SD, SDHC, MMC, Memory Stick a Memory Stick Duo) a vstupní zásobník na 100 listů papíru. To sice není mnoho, ale pro použití v domácnosti je to dostatečné. Na věci jako automatický duplexer můžeme zapomenout, ty jsou vyhrazeny dražším modelům. O propojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB 2.0 a tiskárnu můžete připojit také bezdrátově, což nás velmi příjemně překvapilo. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a zabere vám to jenom chvilku. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce. Tento model podporuje většinu druhů operačního systému Windows (XP, Vista, 7) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému MAC OS, přičemž ovladače najdete na CD, které dostanete spolu s tiskárnou. Rychlost tisku je pouze průměrná, přičemž 6 stránek za minutu (ppm) při černobílém a 4 ppm při barevném tisku opravdu není žádná sláva, ale vzhledem k zaměření se to dá prominout. Kvalita tisku je vcelku slušná a překvapil nás hlavně tisk barevných fotografií. Sice se nedá srovnávat s profesionálními modely, ale pro běžné domácí použití je kvalita více než dostatečné. Tisk textu je také slušný, ale při malé velikosti jsou jednotlivá písmena hůře čitelná. Jeden z nejsilnějších prodejních artiklů je určitě nízká spotřeba a atraktivní cena, která se pohybuje okolo 100 dolarů (cca 1800 Kč).

Kodak ESP C310 - první dojmy

Kodak ESP C310 - první dojmy

Kodak ESP C310 je slušná multifunkční tiskárna, která je pro použití v domácnosti jako stvořená. Je levná, jednoduchá, provoz je také levný a zvládne všechno, co budete pro domácí práci potřebovat. Výbava je sice pouze základní, ale důležité věci zde najdete, a pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, tak by to byla horší čitelnost textu při malém fontu. Rychlost tisku mohla být také lepší, ale není to žádná katastrofa.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak ESP C310 - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.