Přeposlat Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

22.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na první dojmy z testu monochromatické laserové tiskárny Canon ImageCLASS LBP6650dn, která je určená převážně pro použití v méně náročné kanceláři. Pokud ale potřebujete co možná nejkvalitnější text a nevadí vám absence barevného tisku, v domácnosti tento model také využijete.

Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

Po stránce vzhledu se jedná o typickou monochromatickou laserovou tiskárnu, takže můžete čekat tělo podobné krabici a velmi jednoduchý design. To má samozřejmě spoustu výhod, a to hlavně v otázce manipulace, ovládání a jednoduchého nastavení. Nicméně díky opravdu jednoduchému designu se nám tento model velmi líbil a tady se potvrzuje známé pravidlo, že v jednoduchosti je síla. Dílenské zpracování je dobré, tělo je vyrobeno z kvalitních plastů a celkové dojmy jsou z tohoto hlediska vesměs pouze pozitivní. Velikostně se jedná o středně velkou tiskárnu, takže manipulace by neměla být větší problém a najít vhodné místo na stole je také v pohodě. Hmotnost i s cartridgem je takřka 12.5 kg, což není zrovna málo, ale není to ani žádná hrozná hodnota a přenášení určitě zvládnete bez úhony. Jak jsme se již zmínili, tento model zvládne pouze monochromatický tisk, takže je určený převážně pro použití v méně vytížené kanceláři a tomu odpovídají také výkony a výbava. V základu dostanete zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer a také paměť o kapacitě 128 MB. Tu můžete rozšířit až na konečnou kapacitu 320 MB, což bude určitě stačit každému. O propojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB 2.0 a dále zde najdeme také Ethernet, díky kterému můžete tiskárnu připojit na internetovou síť.

Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

Velmi jednoduchý ovládací panel se nachází klasicky na horní části těla tiskárny a kromě několika funkčních tlačítek obsahuje také malý monochromatický displej, na kterém se zobrazují informace o tisku a nastavení. S ovládáním přes tento panel jsme opravdu neměli vůbec žádné problémy, jednotlivá tlačítka jsou umístěna intuitivně a mají dobrou odezvu. Samotné uvedení tiskárny do provozu je stejně jednoduché, jako ovládání a zvládli jsme to během chvilky. Po nalezení vhodného místa na stole stačí zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem a po následné instalaci do počítače se můžete pustit do práce. Instalační CD dostanete spolu s tiskárnou a všechny ovladače si samozřejmě můžete stáhnout z webu výrobce. Co se týče podpory, tento model můžete provozovat pod operačními systémy Windows XP/ Vista / 7 a také pod MAC OS X. Samozřejmostí je také podpora systémů Windows Server. Co se týče výkonů, byli jsme s tímto modelem velmi spokojeni. Zvládne maximální rychlost tisku až 35 stránek za minutu (ppm), což je slušné a oceníte to hlavně v kanceláři. Nejvyšší rozlišení tisku činí 600 x 600 dpi a kvalita tisku textu je skutečně skvělá. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu, a to hlavně díky výtečnému zobrazení černé barvy a dobré ostrosti. Kvalita tisku grafiky je slušná, ale primární zaměření této tiskárny je právě na tisk textu. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 10500 Kč, což sice není málo, ale nabízeným výkonům to odpovídá.

Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

Canon ImageCLASS LBP6650dn je skvělá single tiskárna, která vyniká v hned v několika ohledech, ale nejvíce vyniká ve skvělém tisku textu. Ten je opravdu takřka dokonalý, přičemž nejvíce oceníte asi ostrost a dobré zobrazení černé barvy. Potěšila nás také slušná výbava, jednoduchá ovladatelnost a kvalitní dílenské zpracování.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.