Přeposlat Canon Pixma MX420 - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX420 - první dojmy

16.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Canon Pixma MX420 byla představena na konferenci CES 2011 a v dnešním článku se podíváme na první dojmy z rychlého testu. Svým zaměřením je tento model určený jak pro použití do domácnosti, tak do kanceláře, přičemž v každém z těchto segmentů má co nabídnout.

 

Canon Pixma MX420 - první dojmy

Oproti modelu MX882, který jsme si také otestovali a který je vlastně vlajkovou lodí inkoustových multifunkčních stanic Pixma, je tento model samozřejmě mírný krok zpět. Nicméně i když tato tiskárna leží takřka na opačném konci žebříčku, není vůbec špatná a ve své cenové kategorii patří zcela jistě mezi ty nejlepší. Po designové stránce se jedná o vcelku povedený model, tiskárna je pohledná, vypadá moderně a samozřejmě je kvalitně zpracovaná. Po stránce velikosti se jedná o standardní model, s přenášením jsme neměli problémy a rychle jsme také našli vhodné místo na stole. Tělu dominuje mohutný ovládací panel, který se nachází na jeho přední straně a kromě množství tlačítek obsahuje také 2.5 palcový LCD displej, na kterém se zobrazují informace o tisku a nastavení tiskárny. Displej celkovou práci výrazně ulehčuje a nastavení je tak vyloženě intuitivní. Ještě jsme se ani nezmínili, co tento model všechno umí. Můžeme se těšit na tisk, kopírování, skenování a najdeme zde také FAX, který oceníte právě při použití v kanceláři. Ostatně, přítomnosti faxu napovídá také ovládací panel, na kterém najdeme samostatné tlačítko pro jeho použití. Standardní výbava obsahuje většinu dnes běžně dostupných věcí, které od vyspělé tiskárny očekáváme. K práci tak můžeme použít například čtečku paměťových karet, díky USB portu můžete tisknout přímo z flash disku a milovníci fotografií určitě ocení rozhraní PictBridge, které slouží k přímému tisku fotografií z fotoaparátu.

 

Canon Pixma MX420 - první dojmy

Canon Pixma MX420 - první dojmy

Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a většině z vás bude určitě stačit nakouknout do manuálu pouze jedním okem. Jak jsme se již zmínili, najít vhodné místo na stole není problém, poté musíte zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do plnohodnotné práce. Instalace je rychlá, jednoduchá a tiskárna samozřejmě podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů, přičemž při našem testu jsme používali Windows 7, a to bez jakýchkoliv potíží. Kromě tohoto systému můžete používat také MAC OS X a všechny ovladače dostanete na CD, ale najdete je také na webu výrobce. Skener zvládne nejvyšší rozlišení 1200 x 2400 dpi a umí ukládat výsledné obrázky jak do počítače, tak na flash disk nebo jiné médium. Co se týče konektivní výbavy, najdete zde kromě rozhraní USB také WiFi a Ethernet, které slouží k připojení tiskárny do internetové sítě. Rychlost tisku je v normě, určitě se nejedná o nejrychlejší tiskárnu ve své třídě, ale ostudu určitě také nedělá. Při černobílém tisku se můžete dočkat maximální rychlosti 8.7 stránek za minutu (ppm), přičemž barevný tisk je samozřejmě náročnější a je dílem 5 ppm. Kvalita výsledného tisku je velmi dobrá, například při tisku písmen nejvíce vynikne skvělá ostrost a slušně zobrazená černá barva. Kvalita tisku textu se sice nevyrovná laserovým tiskárnám, ale ve třídě těch inkoustových patří zcela jistě mezi ty nejlepší. Podobné je to také s tiskem fotografií a grafiky. Většinou jsme ocenili dobré detaily, realistické zobrazení barev a také slušnou ostrost.

 

Canon Pixma MX420 - první dojmy

Canon Pixma MX420 - první dojmy

Canon Pixma MX420 je velmi dobrá multifunkční tiskárna, která kombinuje přijatelnou cenu a překvapivě dobrou výbavu. Po stránce výkonu jsme si nemohli na nic stěžovat a většině běžným a méně náročným uživatelům by měly nabízené vlastnosti stačit. Základní cena se pohybuje okolo 150 dolarů (cca 2750 Kč), což nám přijde jako velmi příjemné ocenění.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MX420 - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.