Přeposlat Dell 2350d - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell 2350d - recenze

08.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Single monochromatickou laserovou tiskárnu Dell 2350d jsme vám již představili a přinesli jsme vám také první dojmy z krátkého testu. Dnes se podíváme na další informace, protože pro vás máme podrobnější recenzi.

Dell 2350d - recenze

Tento model je vstupní tiskárna modelové řady 2350, nicméně jeho výbava je rozhodně nadprůměrná a může konkurovat i daleko dražším tiskárnám. Zaměřením se jedná o tiskárnu určenou výhradně pro použití v kanceláři, čemuž odpovídají hlavně velmi dobré výkony v oblasti tisku textu. Design zmíníme pouze letmo, protože není nijak výrazný. Tělo je klasicky přísně geometrické, což je u laserových monochromatických tiskáren tak nějak běžné a potěšilo nás dobré dílenské zpracování. Rozměry těla sice nejsou nejmenší, ale není to nijak hrozné, takže nalezení vhodného místa na stole je otázkou chvilky a přenášení je také vcelku jednoduché. Celkově je tiskárna opravdu velmi jednoduchá, všechno najdete přesně tam, kde to očekáváte a dobrému ovládání přispívá také jednoduchý ovládací panel. Ten se skládá z malého monochromatického displeje a šesti funkčních tlačítek, takže se určitě neztratíte. Manuál určitě nebudete muset zkoumat dlouho, rozložení je velmi intuitivní a pokud jste již někdy podobnou tiskárnu obsluhovali, nebudete mít problémy. Součástí základní výbavy je automatický duplexer pro oboustranný tisk a zásobník pro 250 listů papíru. Zásobník může mít celkovou kapacitu až 850 listů papíru, ale to je samozřejmě za příplatek. O pohon se stará procesor o taktu 400 MHz a vestavěná paměť 32 MB, kterou můžete rozšířit až na 160 MB.

Dell 2350d - recenze

Dell 2350d - recenze

Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a určitě to zvládnete na první pokus a během chvilky. Jak jsme se již zmínili, nalezení vhodného místa na stole není problém, poté už stačí pouze naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do počítače, do elektrické sítě a po následné instalaci se můžete pustit do práce. Při našem testu jsme používali operační systém Windows 7 a všechno probíhalo naprosto bez problémů. Instalace je intuitivní, rychlá a ovladače pro většinu systémů najdete na CD, které dostanete spolu s tiskárnou. Kromě většiny systémů Windows můžete použít také MAC OS nebo Linux a některé jeho varianty. Co se týče rychlosti tisku, maximum by mělo být 40 stránek za minutu (ppm), nicméně při našem testu jsme se dostali na maximální hodnotu 38 ppm, což je ale pořád skvělý výsledek a určitě bude stačit i v tom nejnáročnějším prostředí. Tam oceníte i maximální zátěž až 60 000 výtisků měsíčně. Kvalita tisku je prostě skvělá a vzhledem k zaměření a typu tiskárny je jasné, že nejkvalitnější je tisk textu. Nicméně, i kvalita tisku grafiky je velmi dobrá a pro použití v kanceláři je zcela dostatečná. Ještě jsme se nezmínili o konektivitě, o kterou se stará vysokorychlostní port USB 2.0 a rozhraní ethernet. To je v této třídě klasika a nic jiného jsme ani neočekávali. Při tisku můžete využít několik nastavitelných tiskových režimů a výrazně tak snížit provozní náklady, protože při správném nastavení můžete na jeden list vytisknout více stránek. Tiskárna splňuje normu ENERGY STAR®, která naznačuje, že spotřeba patří k těm příjemnějším a v konečném důsledku může být až o čtvrtinu menší, než u konkurenčních produktů bez této normy. Do kanceláře se prostě jedná o jeden z těch nejlepších modelů, jaké jsme za poslední dobu testovali.

Dell 2350d - recenze

Dell 2350d - recenze

Tím hlavním místem tohoto modelu je kancelář, klidně i více vytížená. Dell 2350d toho zvládne totiž opravdu hodně a příliš negativních vlastností jsme na této tiskárně nenašli. Kvalitní tisk textu i grafiky, vysoká rychlost tisku, jednoduchý ovládací panel, slušná základní výbava a nízká spotřeba energie i toneru, to jsou hlavní zbraně tohoto Dellu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell 2350d - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.