Přeposlat Nejlepší multifunkční tiskárny

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejlepší multifunkční tiskárny

02.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní zajímavosti jsme vybrali podle nás nejlepší multifunkční tiskárny současnosti určené pro použití v domácnosti a představíme vám je v žebříčku od té nejlepší. Tentokrát jsme vybírali přístroje, které spadají do vyšší třídy, jsou většinou dražší, než klasické multifunkce.

Nejlepší multifunkční tiskárny

1. Canon Pixma MG6150
Nejlepší multifunkční tiskárna na současném trhu je podle nás zcela jistě tento model od Canonu. Kombinuje v sobě elegantní vzhled, jednoduché ovládání, dostatečnou výbavu a takřka dokonalou kvalitu tisku fotografií. Ovládání probíhá prostřednictvím dotykového panelu, což je velmi pohodlné a jedná se o jeden z nejlepších ovládacích systémů. Potěšila nás také možnost potisku médií CD/ DVD. Tento model zvládne tisk, kopírování a skenování. Fax zde chybí. Nejvíce nás uchvátila kvalita tisku fotografií a zobrazení černé barvy. Obě tyto vlastnosti jsou špičkové a právě díky nim se tato stanice umístila tak vysoko. Kvalita tisku textu se blíží i laserovým tiskárnám. Trochu nás zklamala rychlost tisku, která je spíše horší, a také fakt, že aplikace pro tisk z iPhonu nebo iPadu není zrovna dobře vyladěná a trochu nás zlobila. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 4200 Kč.

Nejlepší multifunkční tiskárny

2. HP Envy 100
Těsně na druhém místě se umístila tato stylová multifunkční stanice od HP, která je na současném trhu zcela jistě nejatraktivnější. Špičkové dílenské zpracování je samozřejmostí a je patrné již na první pohled. Nicméně tento model není pouze o designu, ale také o skvělé výbavě a jednoduchém ovládání. To probíhá také přes dotykový ovládací panel, který je sice dobrý, ale citlivostí ani odezvou na ten od Canonu bohužel nemá. Skvělá je hlavně kvalita tisku barevných fotografií a užitečné aplikace pro bezdrátový tisk z různých smartphonů. Výbava je na velmi slušné úrovni a zahrnuje například čtečku paměťových karet, rozhraní PictBridge a samozřejmě také rozhraní WiFi a Ethernet. Největší nevýhoda je určitě vyšší cena, která se v přepočtu pohybuje okolo 7 tisíc Kč.

Nejlepší multifunkční tiskárny

3. Lexmark Genesis
Další v pořadí je tato zajímavě navržená multifunkční stanice, která zaujme hned na první pohled, a to svým vertikálně stavěným tělem. Je to trochu nezvyklé, ale vcelku praktické řešení, protože stanice má malou základnu a najít pro ni vhodné místo na stole není problém. Tento model zvládne tisk, kopírování a skenování a právě v tom posledním opravdu vyniká. Kvalita skeneru je nejlepší ze všech stanic v této hitparádě a opravdu je radost skenovat například fotografie. Samozřejmostí je možnost připojit stanici do internetové sítě pomocí WiFi rozhraní a nechybí ani USB port pro zapojení do počítače. Jestli nás něco zklamalo, tak je to málo citlivý dotykový displej, na který jsme si museli dlouho zvykat. Rychlost tisku také není nejlepší, ale od rychlého tisku jsou na trhu úplně jiné modely. Cena je u tohoto modelu také vcelku vysoká a v přepočtu přesahuje hranici 7 tisíc Kč.

Nejlepší multifunkční tiskárny

4. Epson Stylus Office TX610FW
A nakonec pro vás máme nejlevnější model v nabídce, který ale pořád patří mezi to nejlepší, co můžete do domácnosti pořídit. Tento model navíc obsahuje také fax, takže najde své zaměření i v méně vytížené kanceláři. Nejvíce nás zaujala jednoduchost ovládání a také nastavení, jedná se o nejjednodušší model v naší hitparádě a pokud jste už se stanicemi měli nějaké zkušenosti, tento model pro vás určitě problém nebude. Další skvělá vlastnost je také vysoká rychlost tisku textu a grafiky, ale tisk barevných fotografií je bohužel vcelku pomalý. Ve výbavě jsme postrádali pouze automatický duplexer, vše ostatní zde najdeme. Samozřejmostí je rozhraní WiFi, USB i Ethernet. Trochu nám vadily také velké rozměry, kvůli kterým je nalezení místa na stole sice ne nějak přehnaně obtížené, ale horší než u výše uvedených a kompaktnějších modelů. Cena se v přepočtu pohybuje okolo 4 tisíc Kč.

Nejlepší multifunkční tiskárny


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejlepší multifunkční tiskárny


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.