Přeposlat Canon Pixma MP280 - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MP280 - první dojmy

31.01.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince se podíváme na první dojmy z testu multifunkční tiskárny od Canonu, a to modelu MP280. Tato tiskárna spadá do základní kategorie a je určená hlavně pro použití v domácnosti.

Canon Pixma MP280 - první dojmy

Canon nám už dlouhou dobu přináší upgrady modelové řady Pixma, předstaující v současnosti jednu z nejkomplexnějších řad na trhu, která pokrývá všechny možné segmenty, od kanceláří přes domácnost až k profesionálním skupinám. Tento model je základní a hodí se hlavně pro použití v domácnosti, nicméně výbava je velmi dobrá a potěšila nás. Po designové stránce se jedná o klasickou Pixmu, takže se můžeme těšit na černé, kvalitně zpracované tělo, příjemný a jednoduchý vzhled a také přehledný ovládací panel. Ten se nachází na pravé straně horní části těla tiskány a skládá se z několika vhodně rozmístěných funkčních tlačítek. Po stránce velikosti se jedná o velmi příjemný model, je o poznání menší než předchozí generace a najít pro tiskárnu vhodné místo na stole by opravdu neměl být problém. Stejně jednoduchá je také manipulace. Vzhledem k tomu, že se jedná o základní model určený do domácnosti, zde nenajdeme fax, ale to je v tomto případě v pořádku, protože doma byste ho stejně příliš nevyužili. Vstupní zásobník na papír pojme 100 listů papíru, což je pro domácnost tak akorát a víc ani potřebovat nebudete. Vzhledem k tomu, že stanice neobsahuje LCD displej, zde nenajdeme ani ovládací rozhraní Intelligent Touch System, což je škoda, protože se jedná o jeden z nejpovedenějších ovládacích systémů současnosti. Ale i s klasickým panelem je ovládání příjemné.

Canon Pixma MP280 - první dojmy

Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a pokud jste už někdy měli s podobnými činnostmi alespoň základní zkušenosti, určitě nebudete mít potíže. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do počítače a elektrické sítě a po instalaci se můžete pustit do práce. Samotná instalace je rychlá, intuitivní a všechno proběhlo naprosto bez problémů. V průběhu našeho testu jsme používali operační systém Windows 7 a ovladače jsme našli na přiloženém CD, které dostanete spolu s tiskárnou. Všechny ovladače jsou ale samozřejmě také ke stažení na oficiálních stránkách výrobce. Co se týče rychlosti tisku, ta je vcelku slušná a plně odpovídá zaměření tiskárny. Pokud se rozhodnete tisknout černobíle, můžete se těšit na maximální rychlost 8.4 ppm a při barevném tisku se rychlost samozřejmě sníží, a to na 4.8 ppm. To je ale pořád slušné a pro použití v domácnosti by to mělo každému stačit. Kvalita tisku je slušná a vzhledem k ceně a zaměření jsme byli příjemně překvapeni. Maximální rozlišení tisku je 4800 x 1200 dpi a i když se jedná o základní model, najdete zde aplikace Full HP Movie Print a Easy Photo Print. Kvalita tisku fotografií je velmi dobrá, ocenili jsme hlavně slušné zobrazení černé barvy a také příjemnou detailnost. O konektivitu se postará rozhraní USB 2.0, ale WiFi nebo Ethernet zde nehledejte, což jsme ale vzhledem k zaměření tak trochu očekávali.

Canon Pixma MP280 - první dojmy

Canon Pixma MP280 je slušná multifunkční tiskárna, která je pro použití v domácnosti úplně ideální. Je jednoduchá, vcelku úsporná a nabídne všechno, co byste kdy mohli doma použít nebo potřebovat. Ocenili jsme také relativně kompaktní rozměry a překvapivě kvalitní tisk barevných fotografií.

Canon Pixma MP280 - první dojmy


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MP280 - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.