Přeposlat Epson Stylus Photo R3000

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Stylus Photo R3000

19.01.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud rádi fotografujete a následně si své fotografie sami tisknete, dnešní novinka pro vás bude zcela jistě zajímavá. Společnost Epson totiž představila svou novou foto tiskárnu s označením Stylus Photo R3000 a dnes se podíváme, na co se můžeme těšit.

Epson Stylus Photo R3000

Tento model se bude vyznačovat hlavně skvělou variabilitou, ale o tom si povíme až později. Začneme jako vždy designem. Ten je vcelku povedený a nejvíce se nám líbila uhlazenost těla tiskárny. To je takové příjemně jemné a už na první pohled je patrné, že je také kvalitně zpracované. Přehledný ovládací panel se nachází na přední straně těla tiskány a kromě několika funkčních tlačítek zde najdeme také barevný LCD displej, na kterém se zobrazují informace o tisku i o tiskárně samotné. Ovládací panel je opravdu jednoduchý, skládá se z tlačítka, které funguje do čtyř směrů, z již zmíněného barevného displeje, ze třech dalších tlačítek a také z informační diody. Díky tomuto panelu bude ovládání a nastavení tiskárny určitě zcela bezproblémové. Po stránce velikosti se sice nejedná o nejmenší tiskárnu tohoto druhu, ale na druhou stranu, není ani přehnaně velká a manipulace by měla být jednoduchá. Potíže nebudou ani s nalezením vhodného místa na stole. Svým zaměřením se jedná o tiskárnu určenou pro použití v domácnosti, ale několik vlastností se ujme také v kanceláři nebo v profesionální tiskárně.

Epson Stylus Photo R3000

To, že se jedná o tiskárnu určenou pro pokročilý tisk fotografií napoví také rozlišení, které může činit až 5760 x 1440 dpi. Toner obsahuje 9 barev, měl by podle všeho vydržet hodně výtisků a samozřejmostí jsou matná i lesklá černá barva. Tyto tonery nesou označení Epson UltraChrome K3 ink. Co se týče konektivity, k dispozici bude klasická trojka, kterou dnes najdete na většině tiskáren. O propojení s počítačem se tak postará rozhraní USB a tiskárnu můžete také připojit k internetu, a to pomocí rozhraní ethernet nebo WiFi (pouze verze 802.11n). Jak jsme se již zmínili, jedná se o single tiskárnu, ale i tak toho zvládá hodně. Například potisk médií, jako jsou CD nebo DVD, což příliš běžné není a určitě se najde spousta zákazníků, kteří to využijí. Kromě klasických fotografií o rozměru 4 x 6 palců zvládá tento model také tisk velkých fotografií o rozměrech 8 x 10 a 13 x 19 palců, takže si můžete přímo doma vytisknout i plakát. Rychlost tisku je vcelku slušná a Epson slibuje, že tiskárna zvládne jednu fotografii o rozměru 8 x 10 za 1 min 33 sec a vetší rozměr 13 x 19 palců jí zabere 2 min 30 sec, což nejsou vůbec špatné hodnoty. Co se týče operačních systémů, tak R3000 podporuje klasické Windows XP / Vista / 7 (32 i 64 bitové verze) a ochuzeni nebudou ani uživatelé počítačů Apple (Mac OS® X 10.5.x – 10.6.x). Prodej by měl začít v březnu a předběžná cena byla stanovena na 850 dolarů (cca 16 tisíc Kč).

Epson Stylus Photo R3000


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Stylus Photo R3000


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.